Recenzje - Zaurolandia - Rogowo - Mali Turyści - Atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca dla dzieci

Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Zaurolandia - Rogowo

Data dodania: 06.03.2009

Dotyczy wpisu: Park Dinozaurów "Zaurolandia"

Autor: Eviko

W Parku dinozaurów spędziliśmy z córką tyle czasu, że po kilku godzinach sami czuliśmy się jak eksponaty :). Ale wierzcie nam, nie ma się co dziwić Zuzi.

    Pierwsze pozytywne wrażenie to lokalizacja obiektu: duży park leśny położony nad jeziorem. Podróż zaczynamy od paleozoiku i dzięki tablicom informacyjnym po kolei poznajemy etapy powstawania i ewolucji życia na naszej planecie. Nie zdziwcie się jeśli w pewnym momencie z paproci wyłoni się mastodontozaur a niebo przysłoni Wam gigantyczny mamenchizaur :) Wrażenie nieprawdopodobne!!! Bo gdzie indziej maluchy zrobią sobie zdjęcie z „prawdziwym dinozaurem”???

     Zuzia: „Mamusiu, tatusiu … patrzcie: prawdziwy Skunozaur!!” :)
   (o ile nam wiadomo, takiego jeszcze nie odkopano, ale… kto wie??)

       Po przyjemnym spacerze czas dokonać prawdziwego odkrycia: Zuzia odkopywała z piachu szkielet dinozaura, a my raczyliśmy podniebienia – przy muzeum znajduje się kilka punktów gastronomicznych ( bardzo sprawna obsługa, znajdziecie coś zarówno na obiadek jak i podwieczorek).
   Podczas spaceru znajdziecie kilka miejsc przeznaczonych na odpoczynek. Są to drewniane, osłonięte ławy przy których można się posilić, poczytać...etc.

   Większość trasy prowadzi przez teren zalesiony lub nad jeziorem, w związku z czym spacer jest przyjemny również podczas upalnych dni.
   Przy placu zabaw (chciałabym móc bawić się na takim w dzieciństwie) kursuje kolejka dla maluchów, obok znajduje się wielkie dmuchane zamczysko (kolejka i zamek płatne oddzielnie).

    Dla chłonnych wiedzy Muzeum Etnograficzne – polecamy!!!

   Czym nas zachwyciło to miejsce? Doskonałym pomysłem, wysokim standardem obiektu oraz faktem, że nasza córka od momentu odwiedzin Zaurolandii interesuje się dinozaurami, prosi o książki z tej tematyki, zabawki, filmy … ma zaledwie 3,5 roku i … swoje pierwsze hobby!!

    Zazdroszczę, że macie możliwość odkrycia tego miejsca :)

Dla zmotoryzowanych:
Przed obiektem duży parking (autobusy, samochody osobowe).    Przyznam, że nie jest łatwo dotrzeć do parku jeśli zdani jesteście na środki komunikacji podmiejskiej. Należy sprawdzić dokładnie rozkład jazdy PKS ale z wyraźnym zaznaczeniem, że chcecie dotrzeć do Parku Dinozaurów ponieważ nie wszystkie autobusy zatrzymują się vis a vis ogrodu.

Galeria

Innowacyjna Gospodarka