Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Podróż samochodem

Podróż samochodem z dzieckiem może być stresująca jeśli nie przygotujemy się do niej odpowiednio. Jest kilka ważnych zasad, o których warto pamiętać:

- zawsze zapinaj dziecko w foteliku najlepiej na tylnim siedzeniu od strony pasażera. W ten sposób podczas postoju będziecie mogli wyjąć dziecko od strony pobocza, a nie ulicy. Zamontować możemy z przodu dodatkowe lusterko, dzięki któremu będziemy mogli mieć naszego malucha na oku.

- Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie pory wyjazdu. Nie należy wybierać się w podróż w samo południe. Odpowiednia pora ta taka gdy dziecko śpi więc albo nocą albo nad ranem.

- Do torby podręcznej warto zapakować ubranko na zmianę, chusteczki higieniczne oraz nawilżone, jednorazowe podkładki na deskę sedesową (dla malucha pieluszki), napoje, najlepiej wodę niegazowaną, drobne przekąski jak wafle ryżowe, sucharki, herbatniki. Dla maluszka warto zabrać jakiś słoiczek z jedzeniem lub owocami.

- Warto zabrać ze sobą jakieś zabawki najlepiej coś nowego, co zainteresuje dziecko. Na rynku pojawiły się składane stoliki montowane na oparciu przedniego siedzenia. Na takim stoliku dziecko może rysować, oglądać książeczki . Warto pomyśleć o jakiś bajeczkach do słuchania, albo o płycie z piosenkami które dziecko lubi. Ze starszymi dziećmi można pograć w gry słowne.

- Należy także pamiętać o częstych postojach, co najmniej co dwie godziny. Dziecko może zaczerpnąć świeżego powietrza, potupać, zjeść coś, załatwić swoje potrzeby. Jeśli dziecko śpi nie budźmy go specjalnie na postój, tylko korzystając z okazji jedźmy dalej.

- pamiętajcie o tym, że musicie być cierpliwi i kreatywni podczas podróży dlatego warto uzbroić się w dobry humor.
Innowacyjna Gospodarka