Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Angielski na wakacjach – jak wykorzystać wyjazd z dzieckiem do nauki języka?

 

Nauka języka jest przyszłością, zwłaszcza w społeczeństwie, które się globalizuje. Aby była ciekawa dla dziecka, warto wykorzystać do niej różne okoliczności – w tym wyjazdy wakacyjne. Jak to zrobić? Sprawdźmy!

 

Praktyczna nauka słówek

Praktyczne poszerzanie zakresu słownictwa jest jedną z tych rzeczy, które zdecydowanie warto wykorzystać podczas wspólnego wyjazdu z dzieckiem. Jeśli tylko Twoja wiedza na to pozwala, możesz mówić dziecku, jak dana rzecz nazywa się po angielsku, a jak po polsku. Gdy zapomnisz słów, na pewno lokalni mieszkańcy, słownik, czy w ostateczności internet pomogą! To łatwy sposób na opanowanie codziennych pojęć, zwłaszcza gdy zamierzasz spędzić z dzieckiem więcej czasu w danym otoczeniu.

Nauka słówek w przypadku starszych dzieci, które potrafią już czytać, może być szczególnie ciekawa. Wszak wszędzie, na każdym etapie podróży, napotkacie na tabliczki z napisami. Większość z nich nawet w krajach, które nie są anglojęzyczne, ma wersje po angielsku – w tym języku porozumiewa się większość świata. Dziecko może więc uczyć się wzrokowo, jak wygląda słowo, a następnie powtarzać je i ćwiczyć wymowę, jednocześnie poznając też definicję.

Podstawy gramatyki nie są już wyzwaniem!

Warto zachęcać dziecko do opowiadania po angielsku, co właśnie widzi. W ten sam sposób możesz opowiadać mu o wydarzeniach z danego dnia, tylko w czasie przeszłym. Natomiast wieczorem, używając czasu przyszłego, zaplanujecie kolejny dzień. Te kilka prostych zdań może sprawić, że maluch będzie jeszcze bardziej podekscytowany perspektywą ciekawego wyjazdu. Pamiętaj, dzieci są niezwykle chłonne na wiedzę.

To nie jedyne pojęcia gramatyczne, których naukę możesz w podobny sposób przemycić. Angielskie rzeczowniki policzalne i niepoliczalne przychodzą tutaj z pomocą. Łatwo policzycie np. owoce na straganie, używając formy „many”, a potem zapłacicie za nie, pytając o cenę ze zwrotem „much”. Proste sytuacje z codziennego życia z pewnością zachęcą dziecko do używania poprawnych form, aby mogło również samodzielnie, pod Twoją opieką, dogadać się z lokalnymi mieszkańcami!

Osłuchanie z językiem – bezcenne!

Nie da się nawet określić istotnej roli, jaką pełni osłuchanie się z językiem angielskim w przypadku jego nauki. Zwłaszcza dotyczy to dzieci, które są bardzo plastyczne pod względem lingwistycznym, a przy tym chętnie uczą się nowych rzeczy. Słuchanie razem piosenek np. w radiu czy nawet przysłuchiwanie się konwersacjom w miejscach publicznych świetnie wpływają na intuicyjną naukę akcentu, czy wymowy. To zupełnie tak, jakby ktoś zaproponował Tobie i dziecku darmowe zajęcia z native speakerem!

Język angielski jest niezbędny w dzisiejszym świecie. Jego znajomość warto rozwijać od najmłodszych lat, zwłaszcza że dzieci są niezwykle chłonne na wiedzę. Jeśli podróżujesz często za granice kraju i zabierasz ze sobą pociechę, to świetna okazja, aby szlifować angielski również w praktyce, i to w naturalnych okolicznościach!

Artykuł sponsorowany

 


Data dodania: 05.03.2024 - 12:11

Innowacyjna Gospodarka