Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wyjazd nad morze? Poznaj Ustkę, nocuj w jej okolicy!

 

Chcesz rozłożyć się w spokoju na plaży, wsłuchując się w kojący szum fal? Szukasz miejsca, w którym w końcu odpoczniesz, bez tłumów, wrzawy i całonocnych imprez pod oknami? Lubisz zwiedzać ciekawe miejsca, ale wieczorem doceniasz relaks na własnych warunkach? Obierz kierunek na okolice Ustki!

Sama Ustka to zachwycające, przyciągające licznymi atrakcjami miejsce, w którym trudno się nudzić. Na miejscu czeka bowiem m.in. szeroka, czysta plaża, kilometrowa Promenada pełen gwarnych straganów, Zaułek Kapitański, Stara Osada Rybacka, Latarnia Morska, ustecka Syrenka, port i zabudowania dawnej stoczni, Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Chleba, Tężnia Solankowa, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej czy Bunkry Bluchera. Co więcej, całe miasto ozdabiają zachwycające murale, pomniki i miejsca pamięci narodowej.

Okolice miasta są równie ciekawe! W Czołpinie możemy zwiedzić latarnię morską i Muzeum Latarnictwa w dawnym Domu Latarników. Swołowo to zaś jedna z najbardziej klimatycznych wsi, jakie będziecie mieli okazję zobaczyć. Na miejscu, poza zachwycającą architekturą, można podziwiać również okazy zebrane w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. W Starkowie, w zabytkowym gospodarstwie Zagroda Śledziowa, nie tylko obejrzycie wystawę o śledziach, ale także, a może przede wszystkim, ich skosztujecie.

Na pasjonatów aktywności fizycznej czeka przede wszystkim Velo Baltica (R10), trasa długodystansowa wiodąca wzdłuż całego polskiego wybrzeża. Dodatkowo można zajrzeć również do kręgielni, stajni, aquaparku czy wypożyczalni kajaków.

Mamy nadzieję, że powyższe przykłady przekonały Cię do odwiedzenia Ustki i jej okolic. Zanim jednak spakujesz walizki — wcześniej warto wybrać miejsce, które będzie wisienką na torcie całego wyjazdu. Jeżeli nie przepadasz za głośną, całonocną muzyką i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów — koniecznie poszukaj obiektu oddalonego od gwarnego centrum. Na szczęście, na obrzeżach miasta znajdziesz sporo miejsc, w których będziecie mogli odpocząć po całym dniu atrakcji i bez problemu dojedziecie do najciekawszych miejsc na waszej liście rzeczy do zwiedzenia. W pełni wyposażone, oferujące sielski spokój i poziom dorównujący najlepszym hotelowym pokojom oferuje m.in. Nadmorska Przystań — kompleks w pełni wyposażonych apartamentów i domków. Jeśli wakacje nad morzem to tylko z nami. 


Data dodania: 01.09.2023 - 09:56

Innowacyjna Gospodarka