Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wellness, czy SPA – jaka jest różnica?

 

Coraz częściej widać hasła „strefa SPA i Wellness”. Tak jak SPA jest pojęciem używanym od jakiegoś czasu, to Wellness pojawiło się stosunkowo niedawno i nie każdy wie, co dokładnie oznacza i czym te słowa się różnią. W tym artykule przedstawiamy, co te słowa dokładnie oznaczają i czym charakteryzują się strefy SPA i Wellness. 

Co to SPA? 

Wyraz SPA pochodzi z łaciny i jest akronimem sentencji Sanus Per Aquam, co można tłumaczyć jako „zdrowy przez wodę”. Fraza ta sięga do starożytnych czasów, kiedy zauważono pozytywny wpływ wód termalnych na zdrowie. U starożytnych Greków oraz Rzymian publiczne termy były standardem i korzystano z nich regularnie. Do dziś w tych regionach widać pozostałości tradycji korzystania z term, a ze stref SPA można korzystać na całym świecie. 

Co można znaleźć w strefie SPA?

W strefie SPA najczęściej znajdziemy sauny i gabinety masażu. W SPA przeprowadzane są zabiegi mające na celu pomoc w osiągnięciu głębokiego relaksu oraz poprawę kondycji skóry. Często luksusowe hotele posiadają szeroką ofertę profesjonalnych zabiegów kosmetycznych przeprowadzanych przez wykwalifikowany personel. Hotel Gdańsk posiada nowoczesne Med Spa z 7 gabinetami i sauna center z grotą lodowo-solną, dzięki czemu to jedno z wyjątkowych SPA w Gdańsku

wypad do spa

Co to Wellness?

Wellness to nowy termin pochodzący z języka angielskiego i oznacza stan dobrego samopoczucia. Dosłownie jest to połączenie dwóch słów ‘well-being”, czyli dobre samopoczucie i fitness. Termin nawiązuje do filozofii, która mówi, że aby być zdrowym, należy zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne. Zdrowy w tym rozumieniu nie oznacza tylko bez chorób, a bardziej o równowagę w naszym ciele i ogólne dobre samopoczucie, co będzie redukować zmęczenie i stres. Na Wellness składa się: zdrowa dieta, aktywność fizyczna, stosowanie zabiegów na ciało. 

Co można znaleźć w strefie Wellness?

Strefa Wellness w hotelach najczęściej połączona jest ze strefą SPA, chociaż nie zawsze. Jak wynika ze znaczenia terminu, ma to być miejsce łączące dobre samopoczucie z aktywnością fizyczną – tak najczęściej skonstruowane są strefy Wellness. Część, która ma zapewnić relaks i dobre samopoczucie może wyglądać różnie. Możemy się spotkać z pokojem ciszy lub relaksu, miejscem z leżakami lub jacuzzi. Realizując część filozofii traktującej o aktywności fizycznej, w strefach Wellness spotkać można baseny i siłownie. Wiele hoteli dokłada wszelkich starań, aby strefa Wellness znajdowała się w jasnych, przestronnych pomieszczeniach, często z przyjemnym i kojącym widokiem. 

 

Strefa SPA i Wellness najczęściej występują razem. W ten sposób świetnie realizują holistyczną filozofię, mówiącą o konieczności integracji zdrowia psychicznego i fizycznego. Hotele proponują coraz szersze oferty SPA i Wellness, dzięki czemu pobyt w takim miejscu zapewni regenerację i odprężenie!


Data dodania: 20.04.2023 - 10:52

Innowacyjna Gospodarka