Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Czy studia ekonomiczne są trudne?

 

Wiele osób uważa, że nauka na poziomie uczelni wyższych nigdy nie jest łatwa. Jest w tym trochę racji, jednak nie da się ukryć, że istnieją łatwiejsze i trudniejsze kierunki, choć jest to oczywiście pojęcie względne – każdemu z nas trudność sprawiają bowiem zupełnie inne rzeczy. Jak wygląda sytuacja w przypadku studiów ekonomicznych? Są łatwe czy trudne? Czego się po nich spodziewać?

 

Matematyka niczym kropla w morzu

Matematyka nie należy do ulubionych przedmiotów większości osób. A to właśnie z nią kojarzą się głównie studia ekonomiczne – jest w tym sporo prawdy, ale pamiętajmy, że matematyka i statystyka to nie jedyne przedmioty, jakich będziemy uczyć się na ekonomii. Być może dzięki tej informacji humaniści, którym sen z powiek spędzają całki i geometria, spróbują zapoznać się bliżej z tematem studiów ekonomicznych.

Matematyka i statystyka stanowią jedynie niewielką część programu nauki i są wykładane na poziomie, z którym powinny poradzić sobie nie tylko osoby zaawansowane. Więcej materiałów matematycznych możemy bez wątpienia spodziewać się na specjalności finanse i rachunkowość. Podstawy powinien jednak znać każdy kandydat aplikujący na studia ekonomiczne.

Kierunek ten nie przypadnie raczej do gustu osobom, które nie lubią pracy na liczbach i wzorach. Mimo to, warto mieć świadomość, że kłopoty z matematyką w liceum wcale nie oznaczają, że nie poradzimy sobie na studiach ekonomicznych.

Ekonomia w skali mikro i makro

Podstawą programową studiów ekonomicznych jest mikro- i makroekonomia. To etapy, których nie da się pominąć, gdyż są one kluczowe w kwestii gospodarki i przedsiębiorstw. Przedmioty te pozwolą nam pojąć pracę małych gospodarstw oraz podmiotów, a także całych gospodarek.

Jeśli chodzi o samą makroekonomię, skupia się ona na nauce oscylującej wokół terminów takich jak inflacja czy inwestycje. Zajmuje się ona analizowaniem krajowej i światowej gospodarki oraz funkcjonowaniem jej podmiotów i relacjami pomiędzy nimi.

Zarówno mikro- jak i makroekonomia nie należą do najtrudniejszych przedmiotów, jednak nie ulega wątpliwości, że zainteresowanie tymi tematami znacząco ułatwi nam naukę. Te przedmioty wymagają bowiem zaangażowania.

Praca dla ekonomisty – gdzie jej szukać?

Studia ekonomiczne otwierają przed nami mnóstwo ciekawych możliwości. Dobrze, jeśli decydujemy się na nabieranie doświadczenia jeszcze w trakcie trwania studiów – wówczas mamy szanse na szybki i dobry start.

Zawody, jakie mogą wykonywać absolwenci studiów ekonomicznych, to między innymi fakturzysta, młodszy księgowy czy asystent w dziale logistyki. Dzięki doświadczeniu, jakie opcjonalnie nabędziemy w czasie studiów, szybko możemy starać się o posadę specjalisty ds. wynagrodzeń, marketingu czy logistyki. Opcją dla ekonomisty jest także praca w roli analityka finansowego.

Czy studia ekonomiczne są trudne?

Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych kierunków studiów, tak i tutaj nauka jest łatwiejsza, jeśli interesują nas zagadnienia, jakie musimy przyswoić. Studia ekonomiczne wymagają dużo zaangażowania, więc w tym przypadku zainteresowanie jest szczególnie ważne.

 

Nie są to studia wyłącznie dla tych, którzy lubują się w matematyce. Studia ekonomiczne zapewnią nam ciekawą wiedzę i predyspozycje na absolwenta, który nie będzie miał problemów na rynku pracy.


Data dodania: 18.06.2020 - 12:10

Innowacyjna Gospodarka