Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wakacje nad morzem. Jantar zaprasza!

 

Jantar to malownicza nadbałtycka wieś leżąca na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Jest doskonałym miejscem na letni odpoczynek dla całej rodziny. Coś dla siebie znajdą tu nie tylko miłośnicy plażowania i kąpieli w morzu. I jeszcze ta nazwa! Jantar to złoty pomysł na wyjazd.

Jantar przyciąga turystów przede wszystkim piękną, piaszczystą plażą i czystym, strzeżonym kąpieliskiem o długości 200 metrów. Nie bez znaczenia pozostaje również rozbudowana infrastruktura – bez problemu można tu znaleźć komfortowe pokoje nad morzem, a po wizycie na plaży zjeść smaczną rybę w jednym z lokali gastronomicznych. Co jeszcze ma do zaoferowania Jantar?

Jantar – na bursztynowym szlaku

Nazwa Jantar pochodzi od litewskiego słowa oznaczającego bursztyn. Rzeczywiście – przez teren, na którym leży dzisiejsza miejscowość Jantar przed stuleciami przebiegał szlak bursztynowy. Obecnie, co roku w okresie wakacyjnym, odbywają się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynów. We wsi mieści się również Muzeum Bursztynnictwa – działa w okresie letnim i jest zlokalizowane na terenie szkoły podstawowe przy ulicy Rybackiej.

Naprawdę trudno powstrzymać się przed podziwianiem kamienia, który czasem – zupełnie przez przypadek znajdziesz u swoich stóp.

Wąskotorówka w Jantarze – pomysł na wycieczkę

Przez Jantar przejeżdża Żuławska Kolej Dojazdowa, zwana potocznie wąskotorówką. Kursuje sezonowo (w okresie letnim) na trasie: Nowy Dwór Gdański/Sztutowo – Stegna – Jantar – Prawy Brzeg Wisły (Mikoszewo). Przejażdżka w obie strony trwa około godziny. W jej czasie można podziwiać piękne okoliczne krajobrazy, a samą podróż nietypowymi wagonami docenią zwłaszcza najmłodsi. To też interesująca alternatywa dla tradycyjnych środków transportu, np. samochodów.

Nie tylko zyskujesz szansę odwiedzenia pobliskich miejscowości, lecz także masz chwilę spokoju z pięknymi widokami. Pomysł w sam raz na dni nieco słabszej pogody.

Minizoo, zagroda strusi i Indiańska Wioska – atrakcje dla całej rodziny

Co jeszcze można robić w Jantarze? Do atrakcji, które spodobają się także dzieciom, należą:

  • Minizoo – mieszkają tu takie zwierzęta jak lamy, alpaki, osły, kangury, zebra, daniele, pawie czy egzotyczne gatunki kur. Niektóre ze zwierząt można nakarmić marchewką. Czy jakieś dziecko mogłoby się temu oprzeć?
  • Indiańska Wioska – to niezwykłe muzeum, w którym znajduję się unikalna kolekcja oryginalnego rękodzieła Indian z różnych regionów Ameryki Północnej. W czasie zwiedzania można również zapoznać się z indiańskimi legendami czy tradycyjnymi grami i zabawami.
  • Pasieka „U strusi” – na terenie pasieki znajdują się ule oraz zagroda dla strusi. Są tu też dostępne wystawy tematyczne związane z życiem tych ptaków i owadów.

Jantar – apartamenty i pokoje nad morzem

Jeśli chcesz, by twój pobyt nad morzem upłynął w komfortowych warunkach, a jednocześnie był w pełni bezpieczny, postaw na apartamenty nad morzem w ofercie Sun&Snow. W Jantarze znajdują się w dwóch lokalizacjach – obie w odległości krótkiego spaceru od plaży, sklepów spożywczych czy punktów gastronomicznych.

 

Co istotne, firma Sun&Snow wdrożyła restrykcyjne normy sanitarne, które mają zapobiec możliwości zarażenia się koronawirusem. Każdy apartament w Jantarze przechodzi trzydniową kwarantannę, a następnie jest dokładnie dezynfekowany. Płatność odbywa się bezgotówkowo, przed przyjazdem do obiektu, a przekazanie kluczy – bez kontaktu z pracownikiem.


Data dodania: 25.05.2020 - 21:54

Innowacyjna Gospodarka