Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jak pogłębić zainteresowanie dziecka podróżami?

 

Rozwijanie zainteresowań dziecka jest trudnym wyzwaniem dla rodziców, ponieważ wymaga dużego zaangażowania i zrozumienia. Pasje sprzyjają poznawaniu świata oraz nabywaniu wielu cennych umiejętności. Jednym z częstych zainteresowań dzieci są podróże, którym towarzyszy chęć zwiedzania nowych miejsc oraz poznawania obcych kultur. Takie hobby dziecka jest kosztowne i trudne do realizacji ze względu na obowiązek szkolny oraz pracę rodziców. Zainteresowanie dziecka podróżami można pogłębiać m.in. przez naukę podstawowych zagadnień z geografii, czytanie książek podróżniczych oraz granie w gry podróżnicze.

 

Nauka geografii a zainteresowanie podróżami

Dziecko, które lubi podróżować – zwiedzać zabytki i poznawać nowe miejsca, warto nauczyć świadomego podróżowania. Dotyczy to w szczególności starszych dzieci, które należy uświadomić na temat różnicy kultur. W tym celu warto wdrożyć naukę przez zabawę, sprzyjającą poznawaniu nowych zagadnień. Ciekawą opcją są fiszki, zawierające państwa i stolice Europy – dzięki temu dziecko nauczy się wszystkich krajów starego kontynentu i będzie mogło planować swoje przyszłe podróże. Przy czym warto rozwijać tę wiedzę, np. poprzez czytanie ciekawostek na temat państw Europy. Dobrym pomysłem jest także zabieranie dziecka do restauracji, np. z kuchnią włoską czy francuską – dzięki temu pozna nowe smaki i pogłębi swoją wiedzę.

 

Czytanie książek podróżniczych

Jednym ze skutecznych sposobów pogłębiania zainteresowania dziecka podróżami jest zachęcenie go do lektury książek podróżniczych – starsze dzieci mogą sięgnąć po reportaże oraz biografie znanych podróżników, np. Martyny Wojciechowskiej, Wojciecha Cejrowskiego, Beaty Pawlikowskiej czy himalaisty Adama Bieleckiego. Z kolei dla młodszych dzieci można zakupić przewodniki turystyczne z serii dla małych podróżników, a także mapy i atlasy dla dzieci.

 

Granie w gry podróżnicze

 

Dobrym sposobem na pogłębienie zainteresowań dziecka podróżami jest również granie z nim w planszowe gry podróżnicze, które mają dużą wartość edukacyjną. Jedną ze starszych gier tego typu jest Eurobusiness, która przeznaczona jest dla nastolatków powyżej 14. roku życia. Uczy ona nie tylko geografii, ale również gospodarowania pieniędzmi. Dla młodszych dzieci bardziej odpowiednie będą gry, które uczą państw oraz ich: stolic, flag, herbów, historii.


Data dodania: 22.02.2018 - 09:53

Innowacyjna Gospodarka