Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Dlaczego warto uprawiać żeglarstwo?

 

Emocje związane z wypłynięciem na otwarte wody są nieporównywalne z niczym innym. Dochodzi wtedy do prawdziwego kontaktu z naturą – w jednej chwili spokojną, uległą, a w drugiej niezwykle ożywioną i burzliwą. Możliwość przeżycia tego wszystkiego na własnej skórze sprawia, że żeglarstwo staje się pasją ogromnej rzeszy osób poszukujących przygód i swego rodzaju wolności, nieograniczonej żadnymi barierami. Jest to kierunek tym bardziej atrakcyjny, iż może zostać obrany praktycznie przez każdego.

 

Szkoła żeglarstwa – jaką wybrać?

Jachting możemy bowiem uprawiać wraz z doświadczonym żeglarzem lub wziąć sprawy w swoje ręce i zapisać się do odpowiedniej szkoły, która oferuje nie tylko rejsy i obozy żeglarskie, ale również odpowiednie kursy zakończone otrzymaniem patentu. Jedną z nich jest szkoła PuntoVita, prowadząca rozmaite szkolenia żeglarskie dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję stać się prawdziwymi żeglarzami poprzez czerpanie wiedzy i umiejętności od profesjonalistów. A wszystko to w cudownych okolicznościach przyrody.

 

Zalety i wady żeglarstwa

Kursy na patenty żeglarskie prowadzone przez szkołę PuntoVita to także doskonała okazja, by poznać wszystkie strony tej dyscypliny. Biorąc pod uwagę jedynie zalety żeglarstwa, należy wymienić jego niezwykłą swobodę – jest to sport, który możemy uprawiać przez cały rok. Daje nam on również możliwość odwiedzenia wielu interesujących miejsc na mapie Europy i świata. Dzięki temu zdecydowanie poszerzamy swoje horyzonty. Wszystko to zapewnia nam szkoła żeglarstwa, dlatego warto się nią zainteresować.

 

Oczywiście żeglarstwo, poza możliwością odkrywania, związane jest także z ciężką praca, którą należy wykonywać codziennie będąc na pokładzie jednostki pływającej. Zawsze trzeba pamiętać również, jak ważne jest bezpieczeństwo na wodzie. Brak rozwagi może się dla nas skończyć źle. Decydując się na długi rejs, musimy być także przygotowani na to, że nie zobaczymy lądu przez dość spory okres, a życie na pokładzie różni się od tego, z czym obcujemy na co dzień. Do tego wszystkiego można się jednak przyzwyczaić, chociażby poprzez wspomniane kursy żeglarskie.

 

Artykuł opracował Michał Stępka - właściciel Szkoły Żeglarstwa PuntoVita
ul. Niegocińska 511-500 Wilkasy, Mazury tel. 501 177 487 michal@puntovita.pl
https://puntovita.pl


Data dodania: 05.10.2017 - 21:05

Innowacyjna Gospodarka