Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Test gokarty 2017. Najlepsze gokarty dla dzieci

 

Wraz z roztopieniem się ostatniego śniegu powoli rozpoczyna się nowy sezon gokartowy. Zabawę rozpoczynają nie tylko starzy wyjadacze, ale swoje pierwsze metry przejedzie również i nowe gokartowe pokolenie. Jak sprawić, żeby dziecko łyknęło bakcyla? Należy zacząć od pojazdu na pedały, dostosowanego do jego rozmiarów i umiejętności. A w produkcji tychże bryluje firma Berg.

 

Berg w swojej ofercie posiada małe, lekkie pojazdy dedykowane specjalnie dla małych dzieci. Wszystkie z nich konstruowane były z myślą o maluchach w wieku od trzech, a niektóre nawet od dwóch lat. Każdy model przed wejściem do produkcji musi zdobyć serię certyfikatów niezależnych firm testujących zabawki, rodzice mogą więc być pewni, że pojazdy spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Gokarty dla dzieci to przede wszystkim dwie linie: Buzzy i Buddy. Czym różnią się od siebie i jaki model wybrać?

 

Pierwszym modelem, który zasługuje na podium w naszym teście jest Berg Buzzy Yellow.

 

Pojazd ten (jak i cała seria Buzzy) dedykowany jest maluchom od dwóch do pięciu lat. Jest bardzo lekki, waży tylko 7kg. Nie wpływa to jednak na jego stabilność. Świetnie sobie radzi nawet podczas ostrych zakrętów, dając malcowi niewzruszoną pozycję na siedzeniu. Jego solidne wykonanie pozwala na intensywne użytkowanie, tak więc rodzice nie muszą martwić się o nieplanowane przygody w terenie. Zaletą Buzzy Yellow jest również jego intensywny, żółty kolor. Dzięki niemu pojazd jest dobrze widoczny, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

 

Drugie miejsce przypadło modelowi Berg Buddy Jeep Junior.

Jak sama nazwa wskazuje, gokart ten stylizowany jest na terenowego Jeepa. Zachwyca nie tylko wyglądem, ale i funkcyjnością. Jest zaprojektowany dla dzieci od 3 do 8 lat (cecha charakterystyczna dla pojazdów z serii Buddy). Choć jest ciut większy i cięższy niż Buzzy Yellow, cechuje się bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami. Posiada skrzynię biegów, która pozwala na jazdę do tyłu. Jest jednym z najchętniej kupowanym modeli. To świetny wybórl, gdy planujemy kupić gokarta, który posłuży dziecku przez najbliższe kilka lat.

 

Nasz zdecydowany faworyt to jednak Berg Ford Mustang GT.

Ford Mustang w historii motoryzacji był tym, czym Marylin Monroe w historii kinematografii. Jego ponadczasowy wygląd do dziś inspiruje projektantów i jest ikoną dla każdego miłośnika klasyki. Dlatego też gokart stylizowany na Mustanga po prostu musiał wyjść Bergowi oszałamiojąco. Oddając hołd takiej ikonie, firma skupiła się nie tylko na designie. Gokart-Mustang jest prawdziwym muscle-carem jak jego pierwowzór. Dlatego jest nieco cięższy niż pojazdy z serii Buddy. W związku z tym powinny dosiadać go dzieci nie młodsze niż czteroletnie, za to systemy regulacji pozwalają korzystać z pojazdu nawet dwunastolatkom. Model ten charakteryzuję się również wyżej wymieniona skrzynią biegów, dzięki której jest zwrotny, a jazda i manewry nie sprawiają problemów. Mustang może więc śmiało być pierwszym gokartem dla malucha, ale zdecydowanie posiada ukryty pazur, który doceni także młody nastolatek.

 

Pełna specyfikacja i jeszcze więcej modeli do przeczytania na stronie: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly/.


Data dodania: 14.03.2017 - 09:35

Innowacyjna Gospodarka