Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Jastarnia - cudowne wakacje nad polskim morzem

 

Przed nami jeszcze kilka, długich miesięcy do wakacji i powrotu słonecznej pogody. Większość z nas z utęsknieniem czeka na ten czas wypełniony błogim lenistwem, odpoczynkiem i podróżami. Poznawanie nowych miejsc to jedna z ważnych części składowych wakacji, musimy jednak pamiętać, że najpopularniejsze kierunki turystyczne są bardzo oblegane w sezonie, dlatego miejsca noclegowe warto zarezerwować odpowiednio wcześniej. Zazwyczaj już w okresie lutego z trudem można znaleźć wolny pokój hotelowy na długi weekend majowy. Nasze wakacje dobrze jest więc zaplanować z wyprzedzeniem.

 

Popularne kierunki podróży
W okresie od czerwca do sierpnia miejscowości turystyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy chce skorzystać z odrobiny słońca. Idealnym miejscem są zatem miejscowości nadmorskie. Wybrać możemy się także za granicę. Nie brakuje tu morskich fal i wysokiej temperatury. Gdzie powinny jednak wybrać się osoby, które preferują wypoczynek w kraju? Polskie morze to świetne miejsce na dłuższy urlop. Do wyboru mamy między innymi Władysławowo, Sopot, czy Gdańsk. Do jednego z najbardziej znanych miejsc nad polskim morzem należy również Jastarnia. Dlaczego warto tutaj przyjechać?Wakacje i noclegi w Jastarni
Jastarnia to miasto usytuowane w województwie pomorskim na Mierzei Helskiej. Jest to jednocześnie kurort nadmorski, który posiada aż sześć letnich kąpielisk oraz własny port morski. Znajduje się tu także ważny ośrodek rybołówstwa miejskiego. Co przyciąga tu turystów? Bez wątpienia będzie to niepowtarzalna atmosfera. W Jastarnia nie brakuje kolorów, żywej muzyki czy pysznego jedzenia, a zwłaszcza słynnych smażalni ryb. Niemal na każdym kroku możemy tu zaobserwować rybackie łodzie z kutrami cumującymi w portach. Bardzo istotna jest tu ponadto kultura kaszubska, która jest pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

 

Większość turystów przyjeżdża tu jednakże z uwagi na piękne plaże i doskonałe warunki do sportów wodnych, takich jak żeglowanie czy windsurfing. Specyficzny mikroklimat ma także do zaoferowania czyste powietrze z znaczną zawartością jodu.

 

Atrakcje w Jastarni
Mnogość atrakcji w Jastarni sprawia, że to miejsce jest popularne nie tylko latem, ale niemal przez cały rok. Poza rejsami na morzu, możemy także odwiedzić tu kilka ciekawych miejsc. Do jednego z nich należy chata rybacka, czyli niewielka budowla, która powstała z wyrzuconych przez morze pozostałości rozbitych okrętów, obecnie mieści się tam muzeum. W środku znajdziemy wyposażenie pochodzące z XIX wieku. Miłośnicy przyrody również odnajdą w Jastarni coś dla siebie, będzie to chociażby ścieżka dydaktyczna, gdzie można zaobserwować wiele gatunków przelatujących ptaków. Wzdłuż drogi ustawione są także tablice, które zawierają zdjęcia, a także informacje o poszczególnych roślinach.

 

 

Koszt pobytu w Jastarni nie powinien przesadnie naruszyć naszego portfela, pamiętajmy jednak o stosunkowo wczesnej rezerwacji wybranego miejsca noclegowego.


Data dodania: 20.12.2016 - 10:08

Innowacyjna Gospodarka