Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Basen, a atopowe zapalenie skóry u dzieci

 

Wiele osób myśli, że choroby skóry wykluczają możliwość korzystania przez dzieci z basenu. Tak naprawdę, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

 

Objawy, które mogą się pogłębić w kontakcie z wodą
Po pierwsze, należy zauważyć, że to nie sama woda uczula, czy podrażnia, a zawarty w niej chlor. Znacznie wysusza on skórę, powodując nasilenie atopowego zapalenia skóry. W przesuszonych miejscach zaczynają pojawiać się ropne krostki, liszaje, które uporczywie swędzą. Dlatego dzieci drapią skórę, która wkrótce pokryta jest ranami. Wtedy kontakt z chlorowaną wodą jest jeszcze bardziej podrażniający, bolesny, a objawy stale się nasilają.

 

Czy zrezygnować z pływania?
Dzieciaki potrzebują i chcą ruchu. Potrzeba biegania, uprawiania sportów jest czymś zupełnie naturalnymdlatego odmawianie dziecku aktywności fizycznej, z powodu choroby jest bardzo przykre. Niestety, pot i kurz nie wpływają dobrze na skórę chorujących na atopowe zapalenie skóry. Dlatego, wręcz zachęca się dzieci do pływaniaskóry nie podrażniają ubrania, na jej powierzchni nie gromadzi się brud, pot. Ważne jest jednak, aby w basenowej wodzie nie było chloru. Dlatego, jeśli przebywamy na wakacjach, raczej decydujmy się na spędzanie czasu na plaży, na brzegiem jeziora, niż nad hotelowym basenem. Słona morska woda ma korzystny wpływ na skóręoczywiście pod warunkiem, że nie jest ona rozdrapana do ran. Często mówi się o zbawiennych właściwościach Morza Martwego, które ma olbrzymie zasolenie.

 

Przygotowanie i pielęgnacja po pływaniu
Nie da się tak naprawdę uniknąć kontaktu z chlorem, jeśli dziecko pływa. W każdej miejskiej pływalni, aquaparku i tym podobnych stosuje się chlor. Dlatego należy wiedzieć jak postępować z naszą pociechą. Przede wszystkim, ważny jest prysznic, tuż po wyjściu z basenu. Należy jak najszybciej pozbyć się chloru z powierzchni skóry. Po drugie, zamiast żeli pod prysznic warto wybrać inne, delikatne środki, na przykład emulsje takie jak Latopic. Można o nich przeczytać na stronie www.latopic.pl. Po kąpieli istotne jest też nawilżanie skóry odpowiednim dla skóry atopowej balsamem lub oliwką.

 

 

Artykuł powstał przy współpracy z portalem zdrowemaluchy.pl. Na stronie znajdziecie jeszcze więcej informacji na temat leczenia i pielęgnacji skóry atopowej.


Data dodania: 31.08.2016 - 13:20

Innowacyjna Gospodarka