Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Witamina B i magnez wspomaga leczenie autyzmu

 

Wiele badań wskazuje na to, witamina B oraz magnez mają wyniki pozytywne w leczeniu dzieci autystycznych. Badania te rozpoczęły się już w latach 60-tych, trwają do dziś a imponujące wyniki dają nadzieję, kiedyś możliwe stanie się całkowite leczenie dzieci z autyzmem.

 

Najważniejsza witamina B

Badania prowadzone na całym świecie, wciąż dowodzą, że witamina B jest jedną z najważniejszych witamin, które powinny przyjmować dzieci autystyczne. Daje ona poprawę od 30 do 40 procent. Jedynie w kilku przypadkach może dojść do wystąpienia efektów ubocznych, czyli drażliwości, nocnego moczenia, lub wrażliwości na dźwięk i światło. Negatywny objawy ustępują jednak w chwili, kiedy dziecku z autyzmem zostanie podany magnez.

 

Pierre Dreyfus z uniwersytetu w Kalifornii wykazał, iż witamina B6 powinna być przyjmowana przez każde autystyczne dziecko w granicy od 300 do 500 mg w ciągu dnia. Badania z użyciem witaminy B dowiodły, iż autystyczne dzieci, regularnie sięgające po ten suplement diety:

 

  • Mają lepszy kontakt wzrokowy

  • Wyróżniają się mniejszą ilością zachowań autostymulacyjnych

  • Bardziej interesują się światem

  • Rzadziej wpadają w złość i agresję

  • Lepiej radzą sobie z wykonywaniem poleceń

 

 


Zapotrzebowanie na witaminę B wśród dzieci z autyzmem

Zapotrzebowanie dzieci autystycznych na witaminę B6 jest nieco inne aniżeli innych osób. W prowadzonych badaniach, wysunięto teorię, iż autyzm jest zespołem uzależnienia od witaminy B, albowiem po jej regularnym przyjmowaniu, negatywne objawy ustępowały, a dzieci cieszyły się o wiele lepszym zdrowiem. LeLord oraz inni badacze z uniwersytetu w Kalifornii doszli do przekonania, że nie tylko witamina B6 i magnez poprawia funkcjonowanie dzieci z autyzmem, ale również kwas homowanilinowy, albowiem pozytywnie wpływa na czynności elektryczne mózgu pacjenta. Można również zaznaczyć, że przyjmowanie tychże suplementów diety, wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych jedynie, w 2% co sprawia, że bezpiecznie preparaty mogą stosować dzieci autystyczne.

 

Witamina B nie leczy, lecz poprawia funkcjonowanie całego organizmu

Wykorzystanie witaminy B6 w prowadzonych z dziećmi autystycznymi badaniach wykazało, że nie jest ona wstanie zlikwidować całkowicie choroby. W tej kwestii problem pozostał na tym samym poziomie. Jednakże witamina B6 wspomagana kwasem homowanilinowym oraz magnezem przynosi ogromną poprawę i sprawia, że dzieci z autyzmem o wiele lepiej funkcjonują w codziennym życiu.

 

Obecnie w świetle wciąż powtarzających się pozytywnych efektów badań, które to wyraźnie dowodzą, że witamina B6 jest nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna w codziennym stosowaniu u dziecka z autyzmem wzrasta zainteresowanie tą formą suplementacji. Dzieci z autyzmem skazane są na zażywanie różnorodnych leków, które niosą dla ich dojrzewającego organizmu wiele negatywnych skutków, a między innymi obciążają pracę wątroby i nerek. Tym samym witamina B6 wydaje się jeszcze bezpieczniejszym preparatem, który z całą pewnością wpłynie na lepsze funkcjonowanie całego organizmu.

 

Polecamy również serwisy tematyczne NaDiecie oraz NaSiłowni.


Data dodania: 01.08.2016 - 09:08

Innowacyjna Gospodarka