Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Premiera spektaklu Blum "Na wysokiej górze" w Concordia Design

Teatr dla najmłodszych BLUM to pierwszy zawodowy teatr dla dzieci „naj-najmłodszych”. Profesjonalni aktorzy, przemyślana, interaktywna scenografia i specjalna metodologia zapoznawania dzieci z językiem i specyfiką teatru to tylko niektóre z zalet Bluma. Scena teatru dla małego widza znajduje się w centrum designu Concordia Design i to właśnie tam, już 28 marca, przy ulicy Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu odbędzie się premiera najnowszego spektaklu „Na wysokiej górze” opartego na twórczości Krystyny Miłobędzkiej.

Premiera spektaklu:
Data: 28.03.2015
Godzina: 2 premierowe spektakle o godzinie: 10:00 i 12:00
Wiek: 2-6 lat
Cena: 35 (20 – bilet dla dziecka, 15 – dla opiekunów)

 

                                                    Dramaturgia dla najmłodszych
Nad adaptacją tekstu Miłobędzkiej do potrzeb małych odbiorców pracowała Lucyna Winkelzałożycielka teatru. - W twórczości pani Krystyny Miłobędzkiej zachwyca  prostota, która paradoksalnie stanowi wyzwanie. Przy tak młodych odbiorcach (w wieku od 2 do 5 lat) nadmiar tekstu jest wrogiem. Pozbawiliśmy więc tekst dużej części warstwy słownej na rzecz działania i odgrywania. Pozostał oczywiście tekst wyliczanki „Na Wysokiej Górze” i to ona jest kwintesencją i osią całego spektaklu, ale oprócz tego chcemy też wykorzystać inne „magiczne” rymowanki pani Krystynykomentuje Lucyna Winkel.

Bohaterami spektaklu   Apli, czyli on oraz Papli, czyli ona – to właśnie w rękach tej pary znajdzie się metaforyczny świat, którego symbolem jest ogromna płachta błękitnego materiału. Materiał podczas spektaklu przeobraża się i przyjmuje coraz to nowe formy i kształty. Dzięki niemu  spektakl jest bardziej dynamiczny i zachęca młodych widzów do zabawy. Wszystkie przedstawienia Teatru dla najmłodszych BLUM bowiem oparte na autorskiej metodologii, na którą składają się 3 etapy: „przedgra”, spektakl właściwy i zabawa po spektaklu. Pierwszy etap odbywa się jeszcze we foyer przed wejściem dzieci na widownię: postaci ze spektaklu przechadzają się wśród widzów, oswajają ich ze sobą wprowadzając w klimat przedstawienia. Spektakl właściwy dzieci oglądają już jako „prawdziwi” widzowie z wyraźnym podziałem przestrzeni na widownię i scenę. Czas trwania przedstawienia dostosowany jest do możliwości percepcyjnych dziecka i trwa nie dłużej niż 30 minut. Ostatni z etapów to wspólna zabawa, kiedy scena zamienia się w swoisty plac zabaw, gdzie dzieci wykorzystując elementy scenografii i rekwizyty dają upust swojej twórczej ekspresji. Wtedy dopiero widać, jak każde z dzieci odreagowuje emocje nagromadzone w trakcie oglądania przedstawienia.

Sceną Teatru Blum jest Concordia Design. To tutaj w każdy weekend można oglądać blumowe spektakle. Przestrzenie Concordii są otwarte, przestronne i jasne oraz dają wiele możliwości przearanżowania. To właśnie tutaj, w niezobowiązującej atmosferze i bez dużych, twardych teatralnych siedzeń dla dorosłych, najmłodsi widzowie teatru przechodzą często swoją teatralną inicjację. Często zostają z Blumem na dłużej i między innymi dlatego spektakle Teatru to stały punkt w weekendowym rodzinnym rozkładzie jazdy w Concordii Design.

Teatr dla najmłodszych BLUM został założony w 2003 roku w Poznaniu przez Lucynę Winkel-Sobczak i Artura Szycha  jako pierwszy zawodowy teatr dla dzieci „naj-najmłodszych”. W trakcie dziesięciu lat działalności Teatr Blum stworzył kilkanaście autorskich spektakli, w tym również spektakle plenerowe. Wiele z nich zdobyło nagrody i wyróżnienia na licznych festiwalach w kraju i za granicą.
Pierwszy polski spektakl dla dzieci w wieku 0-3 lat pt. „Co to?” nagrodzony na festiwalu Korczakowskim w Warszawie, reprezentował  Polskę m.in. na największym na świecie festiwalu teatrów „Small Size - Visioni di futuro visioni di teatro” w Bolonii.

Więcej informacji na stronie: www.concordiadesign.pl


Data dodania: 25.03.2015 - 12:56

Dotyczy wpisu: Premiera spektaklu Blum "Na wysokiej górze" w Concordia Design

Innowacyjna Gospodarka