Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Orkiestra Kameralna Leopoldinum - muzyczna wizytówka Wrocławia

Obchodząca w zeszłym roku jubileusz 35-lecia Orkiestra Kameralna Leopoldinum zakończyła niezwykle owocny okres współpracy z Ernstem Kovacicemwirtuozem skrzypiec, kameralistą i znawcą muzyki współczesnej. Od roku dyrektorem artystycznym zespołu jest profesor Hartmut Rohde, altowiolista, który także chętnie sięga po muzykę współczesną.

 

                                                          Leopoldinum jest „ambasadorem” Wrocławia, koncertuje w Niemczech, Hiszpanii, Luksemburgu, Belgii, Francji, a nawet Libanie. Orkiestra spotyka się zawsze z ciepłym przyjęciem, a melomani doceniają entuzjazm grających w niej muzyków.

Orkiestrę Leopoldinum będą mieli Państwo okazję usłyszeć już w najbliższą sobotę, 28 marca 2015. Leopoldinum wykona koncerty skrzypcowe Mozarta będące eksplozją młodzieńczej siły, geniuszu, fantazji. Utwory kolorowe, nieprzewidywalne i „nie wybaczają” błędów technicznych. Trzy z piątki koncertów skrzypcowych W.A. Mozarta wykona godzien tego wyzwania – Ernst Kovacic.

28.03.2015, sobota, godz. 18:00
Wrocław, sala koncertowa Filharmonii


Koncerty skrzypcowe Mozarta
Ernst Kovacic – dyrygent, skrzypce
NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna

Program:
W.A. Mozart III Koncert skrzypcowy G-dur  KV 216,
IV Koncert skrzypcowy D-dur KV 218,
V Koncert skrzypcowy A-dur KV 219

Więcej na stronie: www.nfm.wroclaw.pl


Data dodania: 25.03.2015 - 10:57

Dotyczy wpisu: Orkiestra Kameralna Leopoldinum - muzyczna wizytówka Wrocławia

Innowacyjna Gospodarka