Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

Wystawa Rysunków Władysława Pietruka w Muzeum w Bielsku Podlaskim

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zaprasza w sobotę 21 lutego 2015r. godz. 16.00 do Muzeum w Bielsku Podlaskim na wernisaż wystawy rysunków Władysława Pietruka.

WYSTAWA RYSUNKÓW WŁADYSŁAWA PIETRUKA
Czynna do końca kwietnia 2015 r.


Władysław Pietruk urodził się w 1952 roku w Narojkach koło Drohiczyna nad Bugiem. Artystyczną edukację rozpoczął w Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, kończąc je ze specjalnością tkactwo artystyczne. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki: w latach 1973-79 studiował w Wyższej Szkole Grafiki i Grafiki Książkowej w Lipsku. Uzyskał dyplom w pracowni prof. Irmgart Horlbeck Kappler w zakresie specjalności grafika książkowa. W tamtym okresie twórczości szczególnie interesował się plakatem (zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody).
Już w czasie studiów jego grafiki trafiły na wystawę w Ilmenau w ramach Festiwalu Artystycznego Studentów Polskich. Były prezentowane i podczas kolejnych edycji tego festiwalu. Prace dojrzałego artysty pokazywano na wystawach indywidualnych m.in. w Lipsku, Rostoku, Berlinie (2000), Leimen, Writzen koło Franfurtu nad Odrą (2001), na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie, w Chicago (2003) i w Białymstoku (1981, 1999, 2006 i 2011).

Więcej na stronie: www.muzeum.bialystok.pl


Data dodania: 17.02.2015 - 11:51

Dotyczy wpisu: Wystawa Rysunków Władysława Pietruka w Muzeum w Bielsku Podlaskim

Innowacyjna Gospodarka