Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

"Dwory Małopolski" już w sprzedaży!

Pojawiła się w sprzedaży kolejna publikacja dotycząca architektury dworskiej na terenie Małopolski - książka o charakterze popularnonaukowym, będąca pewnego rodzaju połączeniem wydawnictwa albumowego (zawiera około 2000 zdjęć) z przewodnikiem po dworach, ukazującym historię poszczególnych obiektów. Jej wydawca jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

 

                                                   Autorką wydawnictwa "Dwory Małopolski - historia i współczesność" jest sądeczanka Marzanna Raińska, długoletnia pracownica MCK SOKÓŁ. Niektórzy czytelnicy znają jej wcześniejszą publikację zatytułowaną "Dwory Małopolski w fotografii archiwalnej". Ta nowa praca dotyczy głównie stanu obecnego, co sprawia, że obie pozycje wzajemnie się uzupełniają, ukazując bogaty obraz architektury dworskiej zarówno w przeszłości jak i w chwili obecnej.

Publikacja została podzielona na trzy tomy, obejmujące zasięgi terytorialne:
tom I - podmiejskie dwory Krakowa (powiaty: krakowski, miechowski, olkuski i proszowicki)
tom II - zachodnia część Małopolski (powiaty: chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, suski, nowotarski, tatrzański, myślenicki i wielicki)
tom III - wschodnia część Małopolski (powiaty: limanowski, nowosądecki, gorlicki, bocheński, brzeski, tarnowski i dąbrowski)

Podział ten dokonany został w sposób czysto umowny, wynikający z bogactwa materiału (książka zawiera ponad 300 obiektów, a każdy tom obejmuje 380-400 stron). Całość wydawnictwa uzupełniają krótkie wstępy o historii poszczególnych regionów, ich mapy pozwalające zlokalizować poszczególne obiekty, indeksy osób i miejscowości, bibliografia. Każdy obiekt posiada również krótki opis w języku angielskim. Wydawcą publikacji "Dwory Małopolski - historia i współczesność" jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Albumy można nabyć bezpośrednio w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Cena jednego tomu - 96 . Przy zakupie kompletu trzech książek obowiązywać będzie promocyjna cena - 270 (90 tom).
MCK SOKÓŁ nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej.

Więcej na stronie:

www.mcksokol.pl/75,12603,_Dwory_Malopolski__juz_w_sprzedazy.htm


Data dodania: 29.08.2014 - 11:50

Dotyczy wpisu: "Dwory Małopolski - historia i współczesność"

Innowacyjna Gospodarka