Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama

KONKURS LITERACKI - Widmark, Widłak i ty!

Wydawnictwo Zakamarki ogłasza konkurs literacki dla dzieci! Jeśli masz od 6 do 9 lat – ten konkurs jest dla ciebie!

 


Martin Widmark i Wojciech Widłak spotkali się tego lata podczas festiwalu literackiego w Rabce-Zdroju i tam napisali wspólny początek nowej książki, po czym rozjechali się do domów. Teraz, każdy z osobna, dopisze dalszy ciąg historii. W ten sposób powstaną dwie opowieści, które Zakamarki wydadzą w formie podwójnej książki.

Organizatorzy konkursu jednak przekonani, że wspólny początek może być inspiracją do nieskończonej liczby fascynujących historii. Pomóż im to udowodnić i napisz swoją własną opowieść, inspirując się początkiem wymyślonym przez szwedzkiego i polskiego pisarza. Niech poprowadzi cię wyobraźnia!

Do wygrania wyjazd do Sztokholmu i wizyta w muzeum literatury dla dzieci Junibacken oraz 150 Zakamarkowych książek.

Na prace konkursowe Zakamarki czekają do 30 września 2014 roku. Szczegóły i regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ. Koniecznie zapoznaj się z nimi, zanim zabierzesz się do pracy!

 

A oto początek opowieści Martina Widmarka, Wojciecha Widłaka i TWOJEJ:

Pewnego razu byli sobie chłopiec i dziewczynka, mniej więcej w twoim wieku. Codziennie rano przychodzili na brzeg morza. Nigdy jednak się nie widzieli. Jak to możliwe? Morze było ogromne, wydawało się, że ciągnie się od brzegu aż do końca świata. Ale wcale tak nie było. Morze miało dwa brzegichłopiec mieszkał na jednym, a dziewczynka na drugim. Któregoś ranka…


Data dodania: 17.07.2014 - 14:41

Dotyczy wpisu: K. Makuszyński, M. Walentynowicz - Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Innowacyjna Gospodarka