Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Instrumentów Muzycznych

Adres: ul. Stary Rynek 45 /47 Poznań

Województwo: wielkopolskie

Telefon: 61 856 81 78

E-mail: muzinstr@mnp.art.pl

Strona www: www.mnp.art.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum Instrumentów Muzycznych (oddział Muzeum Historii Miasta Poznania) to jedno z nielicznych w Europie, jedyne tego typu w Polsce. Perłą kolekcji instrumenty lutnicze (XVI–XX w.) – w tym skrzypce Marcina Groblicza (Kraków, ok. 1600r.) oraz Dankwarta jak również instrumenty włoskich mistrzów (Amati, Testore, Guadagnini, Maggini).
 


Ozdobą zbioru instrumentów klawiszowych jest pianoforte A. Waltera (Wiedeń, 1789r.), a wśród aerofonów - karnyx celtycki z brązu (II/I w. p.n.e.). W Saloniku Chopina eksponowane pamiątki związane z jego pobytem w Wielkopolsce, w tym fortepian, na którym koncertował. Mozaikę geograficzno-kulturową tworzą liczne instrumenty ludowe, w tym instrumentarium polskie (kolekcja dud) oraz europejskie. Wśród zabytków pozaeuropejskich najcenniejsze pochodzą z Tybetu (bębenek damaru, trąby składane teleskopowo), Nepalu, Indii (cytry, lutnie, bębny), Australii oraz obu Ameryk (w tym instrumenty prekolumbijskie). Dopełnieniem zbiorów instrumenty mechaniczne z XIX–XX w. (pozytywki, katarynki, pianole).

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka