Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama"Poznań pod palcami- niecodzienny przewodnik po Wielkopolsce"

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

Dzięki staraniom Wielkopolskiego Oddziału Fundacji Szansa dla Niewidomych powstał pierwszy w województwie wielkopolskim przewodnik turystyczny „Poznań pod palcami- niecodzienny przewodnik po Wielkopolsce.” Jest on w całości dostosowany dla potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

 

                                                          Publikacja ta jest napisana z perspektywy osoby niewidomej i zawiera szczegółowe opisy najważniejszych miejsc naszego regionu. Znajdziemy tu m.in. informacje o miastach i miasteczkach wraz z miejscami wartymi zobaczenia- Poznań, Gniezno, Kalisz, Wągrowiec, Stary Licheń to tylko niektóre z nich; o zamkach, pałacach z bogatą historią, np. Zamek w Kórniku, Pałac w Śmiełowie. W przewodniku tym turysta znajdzie również rozdział Minikompendium o Wielkopolsce, oraz przepisy potraw regionalnych. Przewodnik został przygotowany w 2 wersjach: czarnodrukowej z drukiem powiększonym dla osób słabowidzących oraz brajlowskiej dla osób niewidomych. Wersja brajlowska wzbogacona jest dodatkowo o 15 rycin najważniejszych obiektów regionu oraz 2 mapy przygotowane w technologii wypukłej, dzięki którym niewidomy będzie mógł poznać ją za pomocą dotyku.

Projekt został współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Mamy nadzieję, iż przyczyni się on do poszerzania wiedzy o regionie i zwiększy aktywność osób z dysfunkcją wzroku jako samodzielnych turystów.

Źródło informacji: www.wielkopolska.travel

Galeria

Innowacyjna Gospodarka