Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Historyczne Miasta Krakowa - Pałac Krzysztofory

Adres: ul. Rynek Główny 35 Kraków

Województwo: małopolskie

Telefon: 12 619 23 02, 12 422 32 64

E-mail: dyrekcja@mhk.pl

Strona www: www.mhk.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa należy do najstarszych polskich muzeów. Gromadzi obiekty z zakresu kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych do dziś.

Jest placówką wielooddziałową. Każdy z oddziałów prezentuje inny fragment dziejów Krakowa.

 

Pałac Krzysztofory to główna siedziba Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W jego zabytkowych wnętrzach organizowane są wystawy czasowe. W piwnicach udostępniana jest pionierska w skali kraju ekspozycja średniowiecznych przedproży, ilustrujących dzieje przekształceń zabudowy przyrynkowej.

 

Sklepiki muzealne

Zapraszamy także do sklepików muzealnych, mieszczących się w Pałacu Krzysztofory i Fabryce Emalia Oskara Schindlera. Można w nich kupić m.in. publikacje poświęcone historii Krakowa, katalogi wystaw MHK, albumy, gadżety z ikonografią dawnego Krakowa, płyty z prezentacjami multimedialnymi oraz rekonstrukcje biżuterii historycznej.

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka