Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Etnograficzne

Adres: ul. Grobla 25 Poznań

Województwo: wielkopolskie

Telefon: 61 852 30 06

E-mail: etno@mnp.art.pl

Strona www: www.mnp.art.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum Etnograficzne mieści się z zabytkowym budynku dawnej loży masońskiej. Jest kontynuatorem tradycji zapoczątkowanej w Wielkopolsce w 1910 r. przez poznańskie Towarzystwo Ludoznawcze i należy do grona najstarszych placówek muzealnych w Polsce prezentujących bogactwo kultury ludowej.
 


Zbiory gromadzone w następujących działach: Sztuki Ludowej, Kultury Technicznej, Ceramiki, Tkanin i Ubiorów Ludowych, Zabawek, Kultury Miejskiej, Dokumentacji oraz Kultur Pozaeuropejskich.
Obecnie eksponowana jest kolekcja wielkopolskich strojów ludowych, noszonych na terenie historycznej Wielkopolski w drugiej połowie XIX i na początku XX w. Oprócz autentycznych strojów prezentowane także archiwalne fotografie.
Kolekcje muzeum udostępniane   w formie wystaw czasowych.

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka