Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaCentrum Edukacji Archeologicznej "Błękitny Lew"

Adres: Spichlerz "Błękitny Baranek", ul. Chmielna 53 Gdańsk

Województwo: pomorskie

Telefon: 58 320 31 88

E-mail: cea@archeologia.pl

Strona www: www.archeologia.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Centrum jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

GODZINY OTWARCIA:
od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 17.00

CENY BILETÓW:
6 zł - Ulgowy
8 zł - Normalny
20 zł - Rodzinny
10 zł - Foto
40 zł - Przewodnik

Spotkania muzealne w "Błękitnym Lwie":

PRZEDSZKOLAKI, SZKOŁY PODSTAWOWE I-III

Dzień z życia archeologa- przybliżenie pracy archeologa i antropologa, zapoznanie się z dokumentacją z wykopalisk, filmami i zdjęciami z wykopalisk archeologicznych, odkopywanie zabytków. Skarby z ziemi- zaznajomienie się z pojęciem zabytków odkrytych na wykopaliskach w Gdańsku (rysowanie, puzzle), zwiedzanie wystawy "Gdańsk w świecie Hanzy", gdzie można podziwiać najciekawsze znaleziska i wyniki badań wykopaliskowych gdańskich archeologów. Zajęcia pomyślane jako ciąg dalszy poznawania kulis pracy archeologa.

Jak żyło się w średniowiecznym Gdańsku?- głównym bohaterem jest uliczka hanzeatycka, która wspólnie zwiedzamy, zwracając uwagę na stroje, wygląd Gdańszczan, czym się zajmowali, co jedli; uzupełnienie spotkania - kolorowanie, rysowanie.


SZKOŁY PODSTAWOWE IV-VI

Archeolog czy antropolog-kto to taki?- przybliżenie pracy archeologa i antropologa, zapoznanie się z dokumentacją z wykopalisk, filmami i zdjęciami z wykopalisk archeologicznych, odkopywanie zabytków. Tajemniczy obiekt- zwiedzanie wystawy "Gdańsk w świecie Hanzy", zaznajomienie się z pojęciem zabytku, przybliżenie pracy naukowca (archeologa, historyka sztuki) poprzez zabawy z kopiami zabytków odkrytych na wykopaliskach w Gdańsku- dzieci niczym detektywi oglądają "tajemniczy przedmiot"- badają go, opisują. Gdańsk czasów Hanzy- zwiedzanie uliczki hanzeatyckiej, zapoznanie się z pojęciem Hanza, życiem codziennym Gdańszczan tamtego okresu; uzupełnieniem lekcji - rebusy, krzyżówki.


SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Fascynująca podróż po średniowiecznym Gdańsku. Dzięki interaktywnym wystawom możemy poznać tajniki archeologii, przejść się Uliczką Hanzeatycką, będąca repliką fragmentu średniowiecznego miasta z okresu 1320-1450 czy też obejrzeć najciekawsze znaleziska gdańskich archeologów - zabytki prezentujące wysoki poziom gdańskiego rzemiosła okresu hanzeatyckiego.

Prosimy pamiętać, że:
Lekcje prowadzone są od 9 września 2009 we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 9.00 do 15.00 (początek ostatniej lekcji). Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie - tel. 58 320 31 88 lub pocztą elektroniczną na adres: e.trawicka@archeo.pl.
Zgłoszenia na lekcje prosimy podawać 2 tygodnie przed planowaną wizytą wraz z tematem zajęć, liczbą uczestników, klasą, nazwiskiem nauczyciela i telefonem kontaktowym do niego.
Czas trwania lekcji: 45-60 min.

Koszt lekcji grup przedszkolnych:
grupy do 20 osób- 120 zł (pakiet edukacyjny obejmujący lekcję i zwiedzanie), grupy do 30 osób - 150 zł (pakiet edukacyjny obejmujący lekcję i zwiedzanie).
Koszt lekcji szkół podstawowych wynosi: grupy do 20 osób - 20 zł (opłata edukacyjna) + 6 zł od każdego dziecka (ulgowy bilet wstępu), grupy do 30 osób - 30 zł (opłata edukacyjna) + 6 zł od każdego dziecka (ulgowy bilet wstępu).
Koszt oprowadzania dla szkół ponadpodstawowych to 40 zł + 6 zł od każdego ucznia (ulgowy bilet wstępu).

W zajęciach może brać udział maksymalnie 30 osób. W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia - grupa spóźniona ponad 15 minut może nie zostać przyjęta. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 058 320 31 88 lub na adres: e.trawicka@archeo.pl.


SOBOTNIE WARSZTATY W MUZEUM DLA DZIECI

Serdecznie zapraszamy we wszystkie soboty dzieci z rodzicami na odkrywanie tajemnic średniowiecznego Gdańska i zabawę w małego archeologa pod czujnym i przyjaznym okiem pracownika muzeum.
Spotykamy się o godz. 11.00 lub 13.00 przy kasie w Centrum Edukacji Archeologicznej "Błękitny Lew".
Czas trwania spotkania: 1 - 1,5 godziny.
Koszt: dzieci - 6 zł (ulgowy bilet wstępu) + 3 zł (opłata za warsztaty), dorośli- 8 zł (bilet wstępu).
Prosimy o wcześniejszą rezerwację (zapisy przyjmujemy w tygodniu poprzedzającym zajęcia) chętnych uczestników na konkretny termin i godzinę. W spotkaniu może uczestniczyć max 20 osób.
Rezerwacja pod numerem telefonu: 58 320 31 88.


URODZINY W "BŁĘKITNYM BARANKU"

Koszt:400,00 zł.

Przebieg:
Warsztaty - zwiedzanie wystaw CEA "Błękitny Lew" z elementami zabaw i konkursów, prowadzone przez pracownika muzeum (zabawy dostosowane do wieku dzieci, miejsce: wystawy w spichlerzu, "salka edukacyjna").
"Mały Archeolog" (wykopaliska archeologiczne w piaskownicy, opisywanie zabytków, rysowanie).
"Młody Indiana Jones" (dzieci jako podróżnicy-naukowcy otrzymują zadania do wykonania w spichlerzu), krzyżówki, kolorowanki, puzzle.

Konsumpcja w Tawernie (catering i dekoracje we własnym zakresie).

Uwagi:
Rezerwacji terminu należy dokonać co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem.
Przewidywany czas trwania imprezy: 2,5 – 3 godziny.
Maksymalna ilość uczestników - 25 dzieci.
Muzeum zapewnia odpowiednie przygotowanie sali konsumpcyjnej oraz sprzątnięcie jej po zakończeniu imprezy.
Wszelkie dekoracje należy mocować bez użycia gwoździ. Naczynia i sztućce do poczęstunku należy przygotować we własnym zakresie i zabrać po zakończeniu imprezy.

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka