Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego

Adres: ul. Kurzy Targ 4 Wrocław

Województwo: dolnośląskie

Telefon: 71 784 04 43

E-mail: muzeumfarmacji@umed.wroc.pl

Strona www: www.muzeumfarmacji.am.wroc.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum Farmacji we Wrocławiu jest jednostką naukowo-oświatową  podlegającą pod Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

 


Muzeum zostało poświęcone historii nauki i rozwojowi wiedzy z zakresu zdrowia oraz leczenia. Podkreśla to chronologiczny układ ekspozycji: od  prezentowanej w piwnicy pracowni alchemicznej, przez wnętrze  renesansowej apteki na  parterze, wystawę poświęconą lekowi naturalnemu  i dawnym narzędziom do produkcji środków leczniczych, po ekspozycję na  drugim piętrze  przedstawiającą analityczną aparaturę pomiarową oraz  leki syntetycznepółsyntetyczne.
Warto dodać, że Dom Śląskiego Aptekarza jest unikatowy w skali nie tylko Polski, ale i Europy ze względu na swoje walory architektoniczne, jak i ze względu na to, już ponad 700 lat pełni funkcję aptekiobecnie jako apteki-muzeum.
 


Więcej na:

www.facebook.com/pages/Muzeum-Farmacji/115903515190756
pinterest.com/museumpharmacy
www.muzeumfarmacji.am.wroc.pl

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka