Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaBochnia - Kopalnia Soli

Adres: ul. Solna 2 Bochnia

Województwo: małopolskie

Telefon: 14 615 36 00

Strona www: www.kopalniasoli.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Legenda

Animatorzy Fotografowanie płatne Noclegi Ośrodek przygotowany dla dzieci niepełnosprawnych Parking Plac zabaw dla dzieci Platność kartą Punkt gastronomiczny Toalety Wypożyczalnia sprzętu sportowego Zakaz wprowadzania zwierząt Zniżki rodzinne za bilety

Opis

Zapraszamy w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Podziemia najstarszej polskiej kopalni soli odkryją przed Wami swoje tajemnice. Zwiedzanie bocheńskiej żupy to niezwykła wyprawa przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska, znajdujące się na poziomach August i Sienkiewicz. Obejmują one unikatowe komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, surowe kaplice, a także narzędzia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami.

 

Dzięki niespotykanej w skali światowej Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej zwiedzanie ma charakter podróży przez historię soli, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Swoje opowieści snują polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersamnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Zwiedzanie bocheńskich podziemi to niezapomniana przygoda, w czasie której życie kopalni toczy się tuż obok zwiedzających.

 

Niezwykła sceneria i unikatowość bocheńskiej kopalni w skali  świata zostały docenione również przez ekspertów z Komisji Światowego Dziedzictwa UNESCO. 23 czerwca 2013 roku zapadła decyzja o dopisaniu bocheńskiej żupy do tej prestiżowej listy.

 

Ceny biletów- trasa turystyczna:

Rodzaj biletu

Sezon niski

I, II, III, XI, XII

Sezon wysoki

IV, V, VI, VII, VIII, IX, X

bilet normalny

30

40

bilet ulgowy

23

29

bilet grupowy- normalny

26

36

bilet grupowy- ulgowy

20

26

Bilet grupowy- szkolny

18

24

Cennik obowiązuje od 1.09.2013 do 31.08.2014

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka