Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaKopalnia Soli "Wieliczka"

Adres: ul. Daniłowicza 10 Wieliczka

Województwo: małopolskie

Telefon: 12 278 73 66

Strona www: www.kopalnia.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce, odwiedzany każdego roku przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

 

Przyjeżdżające do kopalni grupy szkolne oraz rodziny z dziećmi trafiają na prawdziwą kopalnię pomysłów na spędzenie pełnego wrażeń, aktywnego dnia wypełnionego zabawą i nauką. Oferta dla dzieci została zaprojektowana w taki sposób, aby wychodziła naprzeciw potrzebom wszystkich grup wiekowych.

 

Najmłodsi otrzymują zaproszenie do bajkowej krainy Solilandii. To magiczne królestwo zamieszkiwane przez soliludki, czyli solne skrzaty psocące i opowiadające bajki pod wodzą dobrego ducha kopalniSkarbnika. Wycieczka do Solilandii to doskonały pomysł dla grup przedszkolnych oraz dla rodziców szukających ciekawego pomysłu na spędzenie wspólnego weekendu ze swoimi pociechami.

 

Również starsze dzieci nie będą się w kopalni nudzić. Nauczyciele szkół podstawowych planując wycieczkę do Wieliczki, chętnie wybierają programy aktywnego zwiedzania „Śladami Legend Wielickiej Kopalni” lub „Zostań Eksploratorem Kopalnianych Głębin”. Zwiedzanie jednegonajcenniejszych polskich zabytków w ramach tych programów wzbogacone jest o drużynowe konkurencje oparte na pracy dawnych górników, animacjami światło i dźwięk, samodzielne okrywanie tajemnic podziemnego świata.

 

Dla grup i rodzin spragnionych wyzwań polecamy wyprawę na Trasę górnicząnowy podziemny szlakwielickiej kopalni. Wypełniona niezwykłymi zadaniami, multisensoryczna podróż w czasie to niepowtarzalna okazja aby wcielić się w rolę górników i poznać tajniki ich profesji

 

Wszystkie te propozycje łączy jedna zasadanajlepiej uczyć się przez zabawę i doświadczenie. Decydując się na zwiedzanie kopalni z dziećmi, nie trafimy zatem na nużące prelekcje, wykłady. Specjalnie przeszkoleni do pracy z dziećmi przewodnicy zaszczepią w najmłodszych odwiedzających pasję do odkrywania, poznawania historii swojego kraju w sposób, z którego zadowoleni będą zarówno dzieci, jak i rodzice.

 

Pobyt w Kopalni Soli „Wieliczka” można uzupełnić o nocleg w zdrowym solnym mikroklimacie, na głębokości 125 metrów. Noc spędzona w kopalni będzie niezwykłym przeżyciem zarówno dla grup szkolnych jak i rodzin.

 

Szczegółowe informacje na www.kopalnia.pl

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka