Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaCentralne Muzeum Morskie

Adres: ul. Ołowianka 9 -13 Gdańsk

Województwo: pomorskie

Telefon: 58 301 86 11

Strona www: www.cmm.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Założone w 1958r. Centralne Muzeum Morskie obecnie obejmuje, poza siedzibą główną na gdańskiej Ołowiance, Muzeum Latarnictwa w latarni morskiej w Rozewiu, Muzeum Rybołówstwa w Helu, Muzeum Wisły w Tczewie, żaglowiec „Dar Pomorza” w Gdyni oraz statek-muzeum s.s. „Sołdek”.

W siedzibie głównej dostępne trzy wystawy stałe: „Polacy na pełnych morzach świata” to zbiór podwodnych znalezisk, które dokumentują morską historię Polskich. Obejrzymy tam m.in. czółno wiślane z IX w., pełne wyposażenie szwedzkiego okrętu „Solen” z XVII w. oraz modele okrętów wojennych. „Archeologia morska i nurkowanie” przedstawia historię i rozwój metod podwodnej eksploracji. W trakcie zwiedzania wyświetlany jest ponadto film poświęcony najciekawszym stanowiskom archeologicznym w Polsce i na świecie. „Galeria morska” to jedyna w Polsce stała wystawa malarstwa marynistycznego, zarówno rodzimego, jak i obcego. Oprócz tego, prezentowane różne wystawy czasowe.


 

Muzeum otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00 (od początku lipca do końca sierpnia), w ciągu roku szkolnego od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 16.00 (w grudniu do godziny 15.00),

Ceny biletów: normalny 8 , ulgowy 5 . cena biletu obejmuje przeprawę promem „Motława” spod żurawia na wyspę Ołowiankę w obie strony.
 

Kalina Śmigielska

Źródło zdjęcia: cmm.pl

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka