Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaKaszubski Park Etnograficzny

Adres: Wdzydze Kiszewskie

Województwo: pomorskie

Telefon: 58 686 11 30

E-mail: muzeum@muzeum-wdzydze.gda.pl

Strona www: www.muzeum-wdzydze.gda.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Recenzje

Opis

Muzeum powstało w 1906 roku jako pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Urządzone zostało w XVIII-wiecznej podcieniowej chałupie wykupionej od miejscowego gospodarza Michała Hinza za sprawą osiadłych w tej wsi, w latach 90-tych XIX stulecia, Teodory i Izydora Gulgowskich.

Plenerowa część Parku Etnograficznego obejmuje ponad 40 obiektów architektury ludowej. Są to zagrody chłopskie i szlacheckie, chałupy i dworki, szkoła, kościół oraz wiatraki, kuźnia i tartak. Obiekty wyposażone są w tradycyjne sprzęty i urządzenia używane przez mieszkańców wsi. Równolegle, obok prac konserwatorskich trwa zagospodarowywanie 22 ha terenu Parku poprzez m.in. wytyczanie dróg i kształtowanie zieleni. Muzeum w przyszłości powinno przedstawiać zwiedzającym zróżnicowany obraz życia mieszkańców kaszubskiej i kociewskiej wsi od XVII do połowy XX w.

Muzeum obok pracy naukowej i konserwatorskiej, zajmuje się popularyzacją kultury ludowej Kaszub i Kociewia, poprzez zróżnicowane formy działalności oświatowej:

Lekcje muzealne
Przykładowe tematy zajęć płatnych: Lekcja języka kaszubskiego, Malarstwo na szkle, Haftowanie.
Propozycje zajęć bezpłatnych: Tradycyjne zajęcia wiejskie, Gry i zabawy ludowe.

Oprócz uroczystych obchodów najważniejszych polskich świąt takich jak Wielkanoc, Boże Ciało czy Boże Narodzenie muzeum organizuje imprezy plenerowe: Majówkę, Jarmark Wdzydzki oraz Święto Kartofla "Z motyką na bulwy".

Ceny biletów oraz godziny otwarcia znajdziecie tutaj.

Źródło informacji:www.muzeum-wdzydze.gda.pl.
 

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka