Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaWakacyjne półkolonie z Małym Inżynierem

Telefon: 790 511 311

E-mail: info@malyinzynier.pl

Strona www: www.malyinzynier.pl

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Mały Inżynier zaprasza serdecznie dziewczynki i chłopców na wakacyjne półkolonie. Już dziś można zapisać dziecko na półkolonie z robotyki, eksperymentów lub elektroniki!

Nauka poprzez zabawę to klucz do sukcesu zajęć Małego Inżyniera. Warsztaty te dalekie są od nudnych wykładów lektorskich. Podczas spotkań z Małym Inżynierem dzieci samodzielnie konstruują i budują roboty, przeprowadzają doświadczenia chemiczne, tworzą układy elektroniczne ucząc się nauk ścisłych w praktyce - dotykając, mierząc, badając.
 
Półkolonie z eksperymentami (5-12 lat) opierają się na autorskim programie praktycznej nauki chemii, fizyki i biologii. W trakcie warsztatów dzieci poznają magiczną krainę przedmiotów ścisłych, którą zbadają w gronie rówieśników. W programie m.in.: budowa maszyn prostych (m.in. katapulta), wybuchowe eksperymenty chemiczne, zabawa w elektryka, testowanie własnych zmysłów. Kursanci dokonają ponownie odkryć, które kiedyś zmieniły świat. Skonstruują baterię elektryczną, jak Alessandro Volta, zbudują maszynę parową i wyślą w daleką podróż balon unoszący się dzięki różnicy temperatur.
 
Półkolonie z robotyką (7-14 lat) są niezwykłą szansą na samodzielne budowanie robotów przez dzieci. Mali inżynierowie już na pierwszych warsztatach skonstruują roboty z klocków Lego Mindstorms, a następnie ożywią je programują w języku obrazkowym lub C. Zajęcia pobudzają twórcze myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną kursantów. W trakcie półkolonii dzieci budują robota eksplorującego kominy, konstrukcje jeżdżące po trudnym terenie i wiele innych. Warsztaty łączą zabawę klockami Lego Mindstorms NXT z elementami elektroniki oraz programowania w języku C.

Półkolonie z robotyką Lego WeDo (5-6 lat) to okazja do poznania prostych robotów. Podczas półkolonii kursanci zbudują model samolotu z kręcącym śmigłem, małpki grającej na bębenkach, poznając tym samym podstawowe zagadnienia z budowy robotów. Warsztaty sprzyjają pracy w grupach, pobudzają kreatywność. Półkolonie z Lego WeDo to fantastyczny początek przygody z robotyką, której kolejnym etapem będą zajęcia z Lego Mindstorms.

Półkolonie z elektroniką (wiek 12+) bazują na popularnym w Stanach Zjednoczonych systemie Arduino. Kursanci Małego Inżyniera w praktyce poznają m.in. obsługę czujników odległości, światła, koloru, wychyleń, obsługę silników prądu stałego, serwomechanizmów, wyświetlacza LCD. W programie również sterowanie pilotem od telewizora, linefollowery, roboty omijające przeszkody, rozwiązujące labirynt, praktyczne projekty: wilgoci, czujniki temperatury, niesamowite efekty wizualne.

Wakacje sprzyjają atrakcyjnym formom spędzania wolnego czasu, które pobudzają wyobraźnię młodych naukowców. Wakacyjne półkolonie z Małym Inżynierem to doskonała okazja do twórczego wypoczynku każdego dziecka!

Organizatorzy zapewniają:
• tygodniowe szkolenie z robotyki, eksperymentów lub elektroniki (zajęcia od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00);
• pracę w dwuosobowych grupach;
• grupy do 16 osób;
• opiekę wykwalifikowanych instruktorów;
• pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąski oraz soki owocowe);
• materiały dydaktyczne;
• płytę ze zdjęciami z całego szkolenia;
• upominek od Małego Inżyniera
• dyplom potwierdzający ukończenie danego poziomu kursu.

Kontakt i zapisy:
Terminy, ceny oraz lokalizacje prowadzonych półkolonii dostępne na stronie: www.malyinzynier.pl/terminy

Mały Inżynier
tel. 790 511 311
info@malyinzynier.pl
www.malyinzynier.pl

Biuro obsługi klienta czynne w godzinach 9.00-17.00

Galeria

Innowacyjna Gospodarka