Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaJan Brzechwa - Pchła Szachrajka

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Pchła Szachrajka

 

JAN BRZECHWA

 

wydawnictwo: Wilga

ilość stron: 32

format: 20x26 cm

rok wydania: 2011

cena: 24,99

 

Ten sympatyczny wierszyk znam chyba od zawsze i zawsze bardzo go lubiłam. Więc gdy zobaczyłam, że wydawnictwo Wilga wydało z nim książeczkę, pomyślałam, że po prostu muszę mieć :) I tak Pchła Szachrajka trafiła do naszego domu.

Nie będę Wam pisała, jak bardzo mnie to ucieszyło, ale dodam, że nie tylko ja miałam z tego powodu fantastyczny humor. Moja córeczka także pokochała małą bohaterkę i teraz czytamy niemalże codziennie

Bowiem Pchła Szachrajka to wiersz Jana Brzechwy o małej oszustce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią zamiast języka angielskiego to język pcheł. Oj, mogłabym tak wyliczać. Bo Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Niestety... nie najlepszych. Jakie były tego konsekwencje? Pewnie większość z Was doskonale. W końcu eten utwór nie jest nam znany od dziś :)

Koniecznie muszę dodać, że oprócz rewelacyjnego tekstu tak znakomitego autora, książkę zdobią także przepiękne ilustracje Macieje Szymanowicza. Miałam już okazję podziwiać jego talent w książce Czekoladki dla Sąsiadki i jestem pod ogromnym wrażeniem. Ilustracje bowiem bardzo kolorowe i wesołe. Po prostu ie sposób nie zakochać się w nich.

Ja książeczką jestem oczarowana. Zresztą nie tylko ja, bo cała rodzina jest tego samego zdania. Pchła Szachrajka to wspaniały utwór, który nigdy się nie nudzi i na pewno zainteresuje każdego malucha. A to konkretne wydanie po prostu zapiera dech w piersiach. Nic dodać, nic ująć - rewelacja!

 

Za przepiękną książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu WILGA :)

Anna Radziach (Ania mama Alicji)

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka