Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaKatarzyna Stoparczyk - Zagadkowa niedziela. Dlaczego zebra nie gubi pasków?

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Zagadkowa niedziela. Dlaczego zebra nie gubi pasków?

 

KATARZYNA STOPARCZYK

 

wydawnictwo: Wilga

ilość stron: 32

format: 21x26 cm

data premiery: 07.03.2012

cena: 24,99

 

Katarzyna Stoparczyk - dziennikarka radiowa, którą znamy między innymi właśnie z "Zagadkowej niedzieli", której słuchać możemy już od wielu, wielu lat na antenie Programu Trzeciego Polskiego radia.

Gdy program ten zaczął być puszczany w radiu byłam jeszcze mała ;) Ale mimo, że w moim rodzinnym domu nie często słuchało się radia, to jednak nie raz słuchałam "Zagadkowej niedzieli" :)

Teraz trafiła w moje ręce właśnie taka książeczka... Ogromnie mnie to ucieszyło, ponieważ zawiera ona odpowiedzi na wiele zwariowanych i dziwnych pytań zadawanych przez dzieci :)

Ta część dotyczy zwierząt. Mała Felicja jest ogromnie ciekawa świata. Wraz z dziadkiem Ignacym na pocztowej polanie piszą patykiem na piasku listy z pytaniami do dobrego przyjaciela dziadka.

Oczywiście odpowiedzi nadchodzą szybko i Felka (a wraz z nią my) dowiaduje się bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt.

- Dlaczego podczas szybkiego biegu zebra nie gubi pasków?

- Które zwierzęta mistrzami kamuflażu?

- Czy istnieją zwierzaki, które mogą nie jeść miesiącami?

- Czy ryby latają?

- Jak wygląda jak?

- Skąd pochodzą dziwne nazwy zwierząt?

Tego wszystkiego, a nawet jeszcze więcej dowiemy się z tej książeczki. Na wszystkie pytania odpowiada ekspert - Wojciech Mikołuszko, który potrafi wytłumaczyć każdą rzecz...

Dzieciaki bardzo ciekawe świata i to jest wspaniałe. Chcą go poznawać dlatego zadają pytania. Często naprawdę dziwne i zabawne na które  z pewnością nie raz nie znamy odpowiedzi

Ta książeczka przybliży dzieciom choć kilka spraw związanych ze zwierzętami. A i nas dorosłych pewnie nie raz zadziwią odpowiedzi :)

W książce znajdziemy również bardzo fajne ilustracje wykonane przez Panią Katarzynę Kołodziej oraz masę zdjęć przedstawiających nam zwierzęta, o których czytamy...

Z racji tego, że uwielbiam zarówno ciekawe pytania i teksty dzieciaków jak i zwierzęta wszelkiego rodzaju, dla mnie jest to połączenie idealne :)

Gorąco polecam. oboje z Nikusiem jesteśmy bardzo zadowoleni, że posiadamy książeczkę

Jedyne czego żałujemy to to, że nie ma w niej więcej jeszcze więcej stron ;)

 

Za możliwość jej zrecenzowanie dziękuję pięknie wydawnictwu WILGA :)


Marta Trzcińska (Marta mama Nikusia)

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

 

Innowacyjna Gospodarka