Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaArkadiusz Maćkowiem - Zagadki ortograficzne

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Zagadki ortograficzne

 

ARKADIUSZ MAĆKOWIAK

 

wydawnictwo: Harmonia

ilość stron: 84

format: 14,5x20,5 cm

rok wydania: 2011

cena: 12,60zł

 

W tej książeczce znajdziemy 120 rymowanych zagadek ortograficznych.

Zagadki te tak "skonstruowane" aby prawidłowa odpowiedź rymowała się z treścią. Do każdej podano trzy odpowiedzi. Dwie rymowane oraz jedna nierymowana. Tak naprawdę to prawidłowymi odpowiedziami dwie z nich. Nierymowana oraz rymowana. W tych ćwiczeniach chodzi właśnie o to, aby wybrać co się rymuje :)

Jest w każdym mieszkaniu, włącza się go w zimie.

Jest gorący wtedy, gry woda w nim płynie.

Teraz odpowiadaj dziewczynko, chłopczyku

Zapewne już wiecie! Ciepło przy...

  • kaloryferze
  • grzejniku
  • zbójniku

 

Jak sami widzicie zagadki te wspaniałą formą nauki, ale także i zabawy :) Jestem pewna, że przysporzą one dzieciakom wiele frajdy.

Mimo, że przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, to my z Nikusiem już przerobiliśmy troszkę tych zagadeczek... Mały czasem zna odpowiedź, czasem nie, ale i tak śmiechu mamy po pachy kiedy na przykład wyobrażamy sobie ciepłe "druty" zamiast "buty" lub fryzjera używającego "kamieni" zamiast "grzebieni" :)

Nam książeczka ta bardzo przypadła do gustu. Chociaż Nikuś jest na nią jeszcze trochę za malutki. Może nie za wiele się z niej teraz nauczy, ale na pewno sporo się przy tych zagadkach uśmieje ;)

W środku znajdziemy szare strony i obrazki bez koloru, ale wcale nie narzekamy, bo potraktujemy je sobie jako kolorowanki. Taki dodatkowy bonus :)

Dziękuję wydawnictwu HARMONIA za możliwość zrecenzowania tej książki :)

 

Marta Trzcińska (Marta mama Nikusia)

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka