Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMałgorzata Strzałkowska - Leśne Głupki

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Leśne Głupki

MAŁGORZATA STRZAŁKOWSKA

 

wydawnictwo: Bajka

ilość stron: 48

format: 21x27,5 cm

rok wydania: 2010

cena: 35

 

 

książkę przeczytałyśmy z Alą tuż przed snem. Bo choć jest dość gruba i ma sporo tekstu czas przy niej jakoś szybciej płynie.

 

Leśne Głupki to małe istotki, które nie wiem czemu strasznie przypominają mi muminki.

 

"Na gałęziach, zbite w kupki,

siedzą sobie Leśne Głupki,

siedzą sobie dniem i nocą,

siedzą - lecz nikt nie wie po co."

 

W książce znajduje się trzy opowiadania, w której bohaterami właśnie te małe postacie. Za każdym razem beztrosko spędzany czas naszych bohaterów przerywa głośny lament jednego z nich, który ogłasza swym towarzyszom straszne wieści. Raz powodem zmartwień Leśnych Głupków jest smok, który chce pożreć całą ziemie. Innym razem jędza, która zamieniała wszystkich w żaby. Nasze smyki mają więc stale pełne ręce roboty by ratować świat z opresji. A, że mają naprawdę ciekawe pomysły, to za każdym razem świetnie sobie z tym problemem radzą.

 

Książka jest bardzo kolorowa. A tekst w niej zawarty to głównie dialog jej bohaterów. A żeby było ciekawiej - wszystko się pięknie rymuje. Strony ozdobione również ciekawymi ilustracjami, chyba przy nich moja Ala spędziła najwięcej czasu...

 

U nas książeczka na początku została przyjęta dość sucho. Moje dziecko śmiało się z tytułu książki, ale nie była zainteresowana jej treścią. Za to zdecydowanie przykuwały jej uwagę nietypowe ilustracje. Jednak, gdy wieczorem szykowałyśmy się do spania, mała wybrała właśnie Leśne Głupki jako lekturę przed snem. A potem słuchała książeczki z wielkim zainteresowaniem.

 

 

Ale to na pewno nie jest bajeczka zasypianka :) Ala zamiast iść spać, postanowiła podyskutować ze mną na temat przygód Leśnych Głupków. I wiecie co? Stwierdziła, że te Głupki wcale nie głupie!

 

Polecam :)

 

Anna Radziach (Ania mama Alicji)

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka