Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaOpracowanie zbiorowe - Kuferek pełen wierszy

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Kuferek pełen wierszy

 

OPRACOWANIE ZBIOROWE

 

wydawnictwo: Drzewko Szczęścia

ilość stron: 96

format: 20,5x28,5 cm

rok wydania: 2011

cena: 24,90

 

 

Jak sam tytuł wskazuje, jest to zbiór wierszy... Ale nie takich zwykłych wierszy... Ich autorami najwięksi, najbardziej znani polscy poeci. Jest tutaj bardzo wiele klasyki, jednak znajdziemy też utwory współczesne.

 

Autorami wierszy, które natrafimy w tej książce : Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Adam Mickiewicz, Janusz Słowacki, Ignacy Krasicki, Stanisław Jachowicz, Józef Czechowicz, Józef Ignacy Kraszewski, Wanda Chotomska, Natalia Usenko, Danuta Wawiłow, Julian Tuwim, Dorota Gellner, Joanna Kulmowa, Joanna Papuzińska, Zofia Beszczyńska, Wiera Badalska.

 

48 wierszy - 17 autorów... Zapewniam Was, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie :)

 

Nie będę Was zamęczała i wymieniała teraz wszystkich tytułów wierszy (chociaż mam wielką ochotę :) ale jestem pewna, że bardzo wiele z nich wszyscy doskonale znają. Jest to klasyka polskiej poezji dla dzieci i po prostu każde dziecko (jak i dorosły) znać to powinien :)

 

Dlatego przeogromnie się cieszę, że moje dziecko stało się posiadaczem tak cudownej książeczki z tak cennymi i ważnymi w polskiej literaturze utworami :) Oboje z synkiem uwielbiamy wierszyki, dzięki czemu tym bardziej pokochaliśmy ten wspaniały zbiór :)

 

Nie będę dłużej rozprawiać o treści, ale koniecznie wspomnieć muszę o wydaniu... Twarda, przyciągająca wzrok oprawa, rewelacyjne, kolorowe i figlarne ilustracje znakomitym dopełnieniem wierszy :)

Ale co ja Wam będę wiele opowiadać... książkę trzeba po prostu zobaczyć samemu :) Jestem pewna, że spodobałaby się każdemu.

My jesteśmy zachwyceni :) Polecam!

Pięknie dziękuję wydawnictwu DRZEWKO SZCZĘŚCIA za możliwość zrecenzowania tej książki :)

Marta Trzcińska (Marta mama Nikusia)

 

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka