Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMichael Broad - Niezapominajek

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Niezapominajek

MICHAEL BROAD

 

wydawnictwo: Bis

ilość stron: 32

format: 26x26,5 cm

rok wydania: 2011

cena: 24,50

 

 

Ta książka spodobała mi się już w chwili gdy wzięłam do ręki. Przepiękne i kolorowe ilustracje pokochałam niemalże natychmiast. A, że na każdej z nich był mały słonik byłam pewna, że ta lektura przypadnie do gustu mojej Ali.

 

I nie myliłam się. To krótkie opowiadanie trafiło do serduszka mojej córeczki, która bardzo chętnie do niego wraca. Historyjka opowiada o małym słoniku, który szukał swojej mamy. Monty, bo tak ów słonik miał na imię, miał zapamiętać dwie rzeczy: by nie oddalać się od stada i, że jego mama bardzo go kocha.

 

Niewiele i wydawałoby się, że nie jest to trudne zadanie. Ale gdy coś niebieskiego przykuwa jego uwagę, słonik natychmiast o wszystkim zapomina. W taki oto sposób pozostaje zupełnie sam i wtedy zaczyna się jego przygoda. Słonik wędruje szukając swojej mamusi. Przy okazji spotyka na swej drodze mnóstwo ciekawych zwierzątek dowiadując się przy tym, że niektóre z nich żyją w koloniach, inne w klanach itp.

 

Ale stada naszego słonika nigdzie nie było widać. A wkrótce ma spaść deszcz. Czy naszemu małemu bohaterowi ud się odnaleźć mamę zanim zacznie padać? Jak myślicie?

 

Opowiadanie utrzymane jest w ciepłym i spokojnym nastroju. Słonik podczas swojej wędrówki uświadamia sobie:

"...że z mamą zawsze

był BEZPIECZNY.

Mama się nim OPIEKOWAŁA.

Przy mamie zawsze był W DOMU."

 

Nasz malec przypomniał sobie, że mama bardzo go kocha.

 

Ta książeczka choć króciutka wlewa do naszego serduszka trochę ciepełka. Niezapominajek przypomina nam, byśmy zawsze pamiętali powiedzieć naszym bliskim jak bardzo ich kochamy... 

 

Książeczkę otrzymałam od wydawnictwa BIS, za co serdecznie dziękuję :)

 

Anna Radziach (Ania mama Alicji)

 

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka