Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaRoksana Jędrzejewska-Wróbel - Bzyk Brzęk

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Bzyk Brzęk

ROKSANA JĘDRZEJEWSKA-WRÓBEL

wydawnictwo: BAJKA
ilość stron: 76
format: 24x20,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 34,90 zł


Dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam dwie bardzo sympatyczne... Muchy ;)

Hmmm, kto by pomyślał, że powstanie książka o muchach... I na dodatek będzie to książka dla dzieci, którą przeczytaliśmy z ogromną przyjemnością.

A Was to nie dziwi? No powiedzcie sami czy lubicie muchy? U nas w domu nie są one zbytnio pożądanymi gośćmi, jednak po przeczytaniu tej książki, chyba zaczniemy zupełnie inaczej je odbierać :)
 
Dobrze, że mamy zimę i żadnych much w domu nie znajdziemy, bo w przeciwnym wypadku zamiast z klepką, biegałabym za nimi z lupą, żeby zobaczyć czy przypadkiem nie mają na sobie kapci, albo przeciwsłonecznych okularów :P

Tak się rozpisałam, a nie napisałam jeszcze nawet o czym dokładniej ta książka opowiada :)

Bzyk Brzęk jest muchówką. Mieszka w pewnym domu z ludźmi rzecz jasna, ale mimo wspólnego mieszkania nie są oni zbyt przyjaźnie do niego nastawieni i niestety czuje się on samotny...
Pewnego razu w domu spotyka coś czarnego, tłustego i włochatego. Okazuje się, że jest to mucha - Rączyca Czarnonoga, która bez zbędnych ceregieli każe nazywać się ciocią i wprowadza się do czerwonej doniczki stojącej na parapecie. Od tamtej pory Bzyk i ciocia bardzo się zaprzyjaźniają i spotyka ich masa ciekawych (z punktu widzenia muchy) przygód :)
 
Wiecie, że mucha też ma marzenia? A jasne, że ma...
Bzykowi na przykład wymarzyło się zostać tygrysem ze skrzydełkami :)
A wiedzieliście, że idealnym lodowiskiem dla muchy może zostać zamarznięta zupa ogórkowa?
W książce spotkamy się też z wyjątkowym pająkiem, który nie je much, z molem mieszkającym w szafie, z bezdomnym ślimakiem, skocznym pasikonikiem i wieloma innymi interesującymi stworzeniami.
 
Moim zdaniem książeczka jest świetna :) Bardzo zabawna, w ciekawy sposób opowiadająca nam o wielu przygodach i perypetiach dwóch uroczych (na swój sposób) much :)
Mądre rady cioci na pewno nie raz dotyczyć mogłyby naszych dzieci, dlatego powiem Wam, że książka bez wątpienia pomoże, a może i nauczy nie jedno dziecko w zrozumieniu różnych spraw, odczuć...

Ilustracje są... muchowe :) Bardzo kolorowe i sympatyczne.
Według oznaczenia na okładce, książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4+ , ja przeczytałam ją z 3,5-latkiem i mieliśmy przy niej nie jednokrotnie niezły ubaw :)
Na pewno w przyszłości jeszcze wiele razy do niej wrócimy.
Naprawdę polecam :)

Dziękuję wydawnictwu BAJKA za możliwość zrecenzowania tej książki :)


Marta Trzcińska (Marta mama Nikusia)
 

Więcej na: ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Innowacyjna Gospodarka