Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaGaleria Starych Zabawek

Adres: ul. Ogarna 117/118 Gdańsk

Województwo: pomorskie

Telefon: 695 995 363

E-mail: galeria@stare-zabawki.pl

Strona www: www.stare-zabawki.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 5/5 (głosów: 2)

Twoja ocena:

Opis

W Galerii Starych Zabawek można podziwiać wyjątkową kolekcję, która jest efektem wieloletnich poszukiwań. 90% zbiorów stanowią zabawki produkcji polskiej, pochodzące z lat 1920-1989.  Dużą grupę stanowią eksponaty pochodzące z wczesnego PRL-u. Nie brakuje też unikatów wyprodukowanych w okresie międzywojennym. Wśród prezentowanych zbiorów można zobaczyć słynne misie w kratkę, trociniaki, zabawki drewniane, klocki, zabawki blaszane, gry, zabawki plastikowe, diaskopy do wyświetlania bajek, zabawki konstrukcyjne, lalki, pojazdy dla dzieci, instrumenty muzyczne, mebelki oraz akcesoria kuchenne dla lalek i wiele innych. Uzupełnieniem kolekcji oryginalne stare katalogi i zdjęcia prezentujące przedstawione eksponaty i potwierdzające ich pochodzenie.

                                                                                         


                 
Aby uatrakcyjnić przekaz demonstrujemy sposób działania niektórych zabawek, a część z nich jest udostępniona do zabawy. Dodatkowo przygotowaliśmy panel dotykowy umieszczony w starym polskim telewizorze „Szmaragd” z 1962 roku, w którym można przeczytać ciekawostki i dokładniej przyjrzeć się zabawkom.
Ponadto każdy zwiedzający będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i pokręcić oryginalną starą kierownicą w specjalnie do tego celu stworzonej makiecie przedstawiającej stary samochód-zabawkę.
Wizyta w Galerii Starych Zabawek to wspaniała i niezapomniana podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa. W tym magicznym miejscu najmłodsi goście poznają zabawki, którymi bawili się ich rodzice, dziadkowie a nawet pradziadkowie. Dorośli, którzy nas odwiedzą być może znajdą zabawkę, która przypomni im beztroskie  dzieciństwo. Zachęcamy do poznania tej części naszej historii, w której pomimo trudnych czasów znalazło się miejsce na realizację dziecięcych marzeń.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Niedziela: 11.00 – 18.00

Cennik biletów:
Normalny – 8 zł
Ulgowy – 6 zł (dzieci, młodzież ucząca się, emeryci, renciści)
Grupowy – 5 zł  od osoby (grupy min. 5-osobowe)

Dodatkowe informacje dla szkół i przedszkoli:
· Koszt zwiedzania grupy – 5 zł od osoby;
· Opiekunowie – wstęp wolny;
· Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji;
· Istnieje możliwość dopasowania indywidualnej godziny zwiedzania, niezależnie od godzin otwarcia Galerii.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.stare-zabawki.pl

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka