Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaWystawa pt. Herlinde Koelbl - "Zadomowieni w pisaniu - Pisarze przy pracy". Fotografie i rozmowy.

Adres: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Narutowicza 4 Lublin

Województwo: lubelskie

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Herlinde Koelbl - "Zadomowieni w pisaniu - Pisarze przy pracy".  Fotografie i rozmowy. Wystawa przygotowana przez Goethe Institut w Krakowie.

Miejsce: Galeria Zielona. Wystawa będzie czynna do 23 października w godzinach pracy Biblioteki.

Patronat Honorowy:
Prof. dr hab. Andrzej Kidyba - Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie.

Uroczysty wernisaż odbędzie się 12 października o godzinie 11.00 w Galerii Biblioteki.

Herlinde Koelbl, fotograficzka o międzynarodowej renomie, odwiedziła znanych niemieckojęzycznych pisarzy, aby za pomocą kamery spenetrować ich miejsca pracy. Zdjęcia zostały wzbogacone o dogłębne rozmowy przeprowadzone z pisarzami. Fotografie i wywiady uzupełniają się wzajemnie, tworząc subtelne i bardzo osobiste portrety. Pisarze pozwolili Herlinde Koelbl na wgląd w ich życie i pracę, opowiadają o radościach i zmaganiach towarzyszących powstawaniu dzieł. Atmosfera prowadzonych rozmów zdecydowanie odbiega od wywiadów dziennikarskich. Bohaterami ekspozycji są: Thomas Brussig, Hans Magnus Enzensberger, Julia Franck, Günter Grass, Durs Grünbein, Peter Härtling, Elfriede Jelinek, Katja Lange-Müller, Herta Müller, Ingo Schulze, Martin Walser, Christa Wolf. Wystawie fotografii towarzyszy broszura z zapisem wywiadów. (źródło:  http://www.goethe.de/ins/pl/lp/ver/pl6467849v.htm)

Bliższych informacji o wystawie udzielają: Agata Kozioł, Marta Tomasik (tel. 81 532 07 38).
Grupy zorganizowane zainteresowane oprowadzaniem po wystawie prosimy o wcześniejszy kontakt z Działem Informacji i Promocji WBP (tel. 81 532 07 38).

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka