Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaOgród Zoologiczny

Adres: ul. Spacerowa 10 Opole

Województwo: opolskie

Telefon: 077 456 42 67

E-mail: zoo@zoo.opole.pl

Strona www: www.zoo.opole.pl

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

ZOO Opole jest zieloną oazą spokoju i relaksu leżącą w centrum miasta wśród starodrzewu Wyspy Bolko.
Jako mały zwierzyniec powstało w latach 30-tych. W swej blisko 80 letniej historii odradzało się ze zniszczeń dwukrotnie. W 1953 roku po II wojnie światowej oraz w 1998 roku po powodzi tysiąclecia jaka nawiedziła region i miasto Opole.

ZOO zajmuje powierzchnię 20 ha, hoduje ponad 1000 zwierząt reprezentujących około 130 gatunków proponując nowoczesną zoogeograficzną ich ekspozycję.
Do największych sukcesów hodowlanych zaliczyć należy rozmnażanie oryksów szablorogich, hipopotanów karłowatych, kapibar, serwali, kangurów, poturu, betongów oraz rudych, lemurów wari rude, lemurów katta, siamangów, sajmiri, uistiti itd.

ZOO oferuje:
- Zajęcia dydaktyczne dla grup zorganizowanych
- Place zabaw dla dzieci
- Bezpośredni kontakt ze zwierzętami w dziecięcym Mini ZOO.

Ceny biletów:
od poniedziałku do piątku:
bilet normalny 8 zł
bilet ulgowy 5 zł

w soboty, niedziele i święta:
bilet normalny 10 zł
bilet ulgowy 6 zł


roczny bilet wstępu:
bilet normalny 100 zł
bilet ulgowy 60 zł

Zajęcia dydaktyczne
Z myślą o dzieciach niepełnosprawnych oddana została do użytku sala lekcyjna, przeznaczona dla małych grup dzieci i młodzieży (ok. 15 osób), które mogą uczestniczyć w zajęciach na wózkach inwalidzkich i z opiekunami. Dzieci podczas zajęć mogą zobaczyć i dotknąć pióra, jaja, kości, rogi oraz wypchane zwierzęta.

W salce mogą się odbywać również zajęcia dla innych grup zorganizowanych (nie tylko dla niepełnosprawnych).

Obecnie w ramach edukacji czynnej organizatorzy prowadzą współpracę ze szkołami. Odbywają się spotkania się na lekcjach w ZOO z uczniami w różnym wieku. Sposób przekazywania informacji oraz ich treść dostosowana jest zawsze do wieku słuchaczy.

Klasycznymi zagadnieniami poruszanymi podczas zajęć są: Rola Ogrodów Zoologicznych w dziele ochrony przyrody, przystosowania zwierząt do życia w naturalnym środowisku, rozmnażanie i żywienie zwierząt w ZOO. Zajęcia zawsze poruszają tematy ekologiczne i ochrony przyrody.

Inne tematy zajęć dydaktycznych mogą być uzgadniane wcześniej z pracownikiem dydaktycznym ogrodu przez nauczyciela organizującego wycieczkę do ZOO.

Terminy zajęć można uzgodnić w Dziale Kadr pod nr tel. 077 4542858, 077 4564267 wewn. 16.

Źródło zdjęć i informacji: www.zoo.opole.pl.

Galeria

Innowacyjna Gospodarka