Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaEgzotarium "Dolina Gadów"

Adres: ul. Kusocińskiego 61A Kielce

Województwo: świętokrzyskie

Telefon: 514 908 336, 041 345 35 76

E-mail: info@dolinagadow.pl

Strona www: www.dolinagadow.pl

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

"Park Stadion" to jedno z najpiękniejszych miejsc w Kielcach. Park otoczony jest gęstymi lasami i wzgórzami pełnymi dzikiej przyrody. Trasy rowerowe, stoki narciarskie i piękne aleje spacerowe nadają temu miejscu charakter wypoczynkowego kompleksu. Ta malownicza okolica to najpiękniejszy zakątek Kielc charakteryzujący się specyficznym mikroklimatem.

Na terenie parku znajduje się Egzotarium "Dolina Gadów", ośrodek jazdy konnej, stylowa karczma, zadaszone miejsce biesiadne i place zabaw dla dzieci. W pobliżu położony jest rezerwat geologiczny i amfiteatr "Kadzielnia".

Organizatorzy oferują:
•    Zabawę i edukację wśród gadów
•    Zdjęcia z wężami i jaszczurkami
•    Sklepik z pamiątkami, djęciami naszych gadów, zabawkami
•    Warsztaty edukacyjne (lekcje biologii z żywymi okazami)
•    Domową polską kuchnię
•    Biesiady i pikniki przy grillu i ognisku
•    Oprowadzanie na kucykach i koniach dla dzieci i młodzieży
•    Przejażdżki wozem konnym i bryczką
•    Zwiedzanie stadniny i stajni
•    W okresie zimowym kuligi z pochodniami, ogniskiem w lesie, grzańcem i kiełbaskami

Powstałe w kwietniu 2007 roku egzotarium żywych gadów jest jednym z nielicznych - pod względem ilości zwierząt - tego typu obiektem w Polsce. Zwiedzający mogą zobaczyć wielu egzotycznych mieszkańców, którzy w swoich środowiskach naturalnych występują w Afryce, Ameryce, Azji czy odległej Australii. Należy wymienić chociażby kajmana okularowego, kameleona jemeńskiego, pytony tygrysie (w tym rzadką odmianę albinotyczną), agamy błotne, brodate i kołnierzaste. Na uwagę zasługują także warany: stepowy, białogardły, nilowy oraz olbrzymi, jak również węże boa dusiciele, pytony królewskie czy siatkowane. Ekspozycja zawiera także gatunki zagrożone wyginięciem m.in.: pytona cejlońskiego i żółwie stepowe. Specyficzny klimat tego miejsca i obecność największych gadów świata wywołuje u naszych gości niezapomniane przeżycia.

Od listopada 2007 roku placówka, dzięki nawiązaniu współpracy ze Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty oraz Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przeprowadza na terenie egzotarium warsztaty edukacyjne pod hasłem "Gady w teorii i praktyce". Te oryginalne lekcje biologii cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Warto podkreślić, że zajęcia są prowadzone dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz młodzieży ponad-gimnazjalnej, a także studentów. Uczestnicy mają możliwość nie tylko wysłuchania wykładu lub pogadanki, ale także mogą dotknąć wybrane okazy, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat. Doświadczenie organizatorów pokazuje, że tego typu warsztaty są szczególnie pożyteczne dla klas o profilu biologiczno-chemicznym. Także dzieci niepełnosprawne poprzez udział w zajęciach stają się bardziej otwarte i radosne. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami ma w ich przypadku charakter terapeutyczny. Warsztaty prowadzone są ciekawie i profesjonalnie przez pracowników – pasjonatów, którzy posiadają kwalifikacje pedagogiczne i ogromną wiedzę na temat życia i obyczajów gadów.

Wycieczka przedmiotowa składa się z dwóch części:
- część pierwsza obejmuje zwiedzanie egzotarium wraz z przewodnikiem,
- część druga to wykład (w specjalnie do tego celu przygotowanej sali wewnątrz lub w sali plenerowej) połączony z pokazem zwierząt; jest on poświęcony omówieniu cech anatomicznych i środowiska życia poszczególnych gatunków. Organizatorzy starają się w sposób niebanalny, ciekawy zainteresować dzieci i młodzież życiem tych egzotycznych zwierząt. Wiadomości wyniesione z warsztatów są im potem przydatne w szkole i mogą stanowić znakomite podłoże do pogłębiania wiedzy w tym kierunku. Również dorośli mają możliwość zweryfikowania swoich poglądów o gadach i przełamania wielu nieprawdziwych stereotypów. Zapewniona jest także zwiedzającym opieka i bezpieczeństwo w trakcie pobytu w Dolinie Gadów. Zwierzęta nie stanowią żadnego zagrożenia, gdyż znajdują się pod stałym nadzorem specjalistów.

Pokazy są całkowicie bezpieczne, organizatorzy posiadają wszystkie niezbędne pozwolenia, aby móc przeprowadzać takie zajęcia. Prezentowane gatunki nie są jadowite ani w żaden inny sposób nie zagrażają zwiedzającym.


Cennik
•    bilet normalny - 8zł
•    bilet ulgowy - 5zł
•    opłata za używanie aparatu/kamery - 3zł
•    opłata za zdjęcie z gadem – 2zł/szt.

Egzotarium można odwiedzić: V-IX od 10.00 do 19.00 (soboty i niedziele od 10.00 do 20.00), X-IV od 11.00 do 17.00 (soboty i niedziele od 11.00 do 18.00).

Grupy zorganizowane
•    zwiedzanie egzotarium – 5zł/osoba (bez przewodnika)
•    przewodnik na zwiedzanie egzotarium – 10zł/grupa
•    warsztaty edukacyjne z gadami – 5zł/osoba

Terminy wycieczek dla grup należy rezerwować. Przybliżony czas zwiedzania dla grupy 50-osobowej zwiedzanie + warsztaty ok. 90 min. Istnieje możliwość zamówienia posiłków dla grup – obiadów, kanapek + sałatek, kiełbasek z grilla itp. Szczegóły pod nr 514 908 336 lub 041 345 35 76.

Warsztaty objęte są patronatem:
•    Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
•    oraz Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Kielcach.

Galeria

Innowacyjna Gospodarka