Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaCzarodziejskie Liny - park linowy w Jedlinie Zdroju

Adres: ul. Poznańska / Sienkiewicza Jedlina Zdrój

Województwo: dolnośląskie

Telefon: 722 024 062

E-mail: czarodziejskieliny@enitra.pl

Strona www: www.czarodziejskieliny.pl

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 4.33/5 (głosów: 6)

Twoja ocena:

Opis

 

Park linowy „Czarodziejskie Liny” w Centrum Sportów Górskich w Jedlinie Zdroju

mnóstwo frajdy dla dzieci oraz duża dawka adrenaliny dla młodzieży i dorosłych

 

To jedyny park linowy  w okolicach Wałbrzycha. Położony  jest u zbiegu ulic Poznańskiej i Sienkiewicza w Jedlinie Zdrój, gdzie znajduje się również całoroczny tor saneczkowy i wiele alejek spacerowych.

 

Jedlina Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową o specyficznym mikroklimacie. W pobliżu znajdują się  inne atrakcje turystyczne, np. Pałac Jedlinka w Jedlinie Zdroju, Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, czy też ściśle związane z II wojną światową sztolnie kompleksu Riese: Walimskie w Walimiu, Włodarz oraz Osówka w Głuszycy.

 

W parku linowym znajdziesz mnóstwo atrakcji.

Koniecznie przeczytaj poniżej i obejrzyj zdjęcia.

 

 

PARK LINOWY

 

 5 tras linowych o różnym stopniu trudności:

 

Bardzo kolorowa trasa Maluch, przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, rozciągająca się na długości 110 metrów i posiadająca 16 przeszkód. Najwyższy podest znajduje się na wysokości  3,5 m, natomiast najwyżej zawieszone liny na wysokości 6 metrów. Asekurację zapewniają bezpieczne atestowane siatki asekuracyjne, w związku z czym na trasie Maluch nie zakłada się dzieciom uprzęży asekuracyjnej.

 

Trasa Junior przeznaczona jest dla osób powyżej 8 roku życia. Na długości 115 metrów trzeba pokonać 15 przeszkód. Najwyżej umieszczony podest znajduje się na wysokości 6 metrów, a najwyżej podwieszone liny znajdują się  na wysokości  8,5 m nad ziemią. Tutaj wymagane jest założenie uprzęży asekuracyjnej, ponieważ stopień trudności jest znacznie większy niż na trasie Maluch.

 

Z  trasy Standard może korzystać młodzież od 16 roku życia oraz dorośli. Obejmuje  ona 14 przeszkód, z czego najwyżej położone znajdują się  prawie na wysokości 8,5 m  nad ziemią, natomiast najwyżej zawieszone liny na wysokości 10 m. Długość całej trasy wynosi 117 m.

 

Trasa Extremum to 19 przeszkódnajwyżej umieszczonym podestem  na wysokości 10 metrów  nad ziemią oraz z najwyżej zwieszonymi linami na wysokości niemal 12,5 metra.

W skrócie to 3 zjazdy tyrolskie oraz wiele ekstremalnych przeszkód rozłożonych na 277 metrach. Trasa jest przeznaczona dla osób od 18 roku życia, a zatem wspaniała rozrywka dla rodziców i opiekunów.

 

Trasa Tyrolska przeznaczona jest dla osób powyżej 15 roku życia. Uczestnik trasy ma do pokonania 21 przeszkód (głównie zjazdy na bloczku po linie) na długości 500 metrów. Najwyżej umieszczony podest znajduje się na wysokości 15 metrów.

 

Wieża wspinaczkowa:

Na terenie parku znajduje się również 15-metrowa wieża wspinaczkowa, która posiada  trzy ścianyróżnym stopniu trudności, a każda z nich z kolei  posiada dwie drogi przejścia. Tak więc na jednej ścianie mogą wspinać się jednocześnie dwie osoby.  Ze wspinaczki  mogą korzystać dzieci już od piątego roku życia.

▪  Ściana Junior przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia oraz dla dorosłych, którzy zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką. tutaj wyznaczone dwie droginajmniejszym stopniu trudności. Każdypowodzeniem poradzi sobie na tej ścianie!

▪  Ściana Standard przeznaczona jest dla tych śmiałków, którzy rozpoczęli już przygodę ze wspinaczkąmogą poszczycić się kilkoma zdobytymi ścianami wspinaczkowymi. tutaj wyznaczone dwie drogiśrednim stopniu trudności. Każdy kto posiada już jakieś doświadczenie we wspinaniunawet minimalnenie powinien mieć problemu ze zdobyciem szczytu.

▪  Ściana Extreme przeznaczona jest dla tych, którzy posiadają już pewne doświadczenie we wspinaniu się.  Na tej ścianie, tak jakna pozostałych, wyznaczone dwie drogi  wspinania, lecz tutajdużo większym stopniu trudności, niż na pozostałych. Każdy kto uważa się za alpinistę czy taternikapowinien spróbować własnych sił na tej właśnie ścianie.

 

STOK REKREACYJNY

 

Letni tor pontonowy -  Summertubing:

Summertubing to 80 metrowa rynna pokryta igielitem, na której zjeżdża się jednoosobowym pontonem. Tor przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Dzieci i młodzież do 15 roku życia mają obowiązek zjazdu w kaskach. Na górę z pontonem wjeżdża się nowoczesnym taśmowym przenośnikiem narciarskim. Tutaj zawsze jest gwarno i słychać wiele radosnych okrzyków.

 

Hulajnoga górska (monsterroller) oraz deskorolka górska (mountainboard)

Tutaj możesz również wypożyczyć hulajnogę górską, zwaną monsterroller oraz górską deskorolkę, znaną  pod nazwą mountainboard.

 

Tych, którzy chcą jedynie odpocząć w cieniu drzew po wędrówce, również bardzo serdecznie  zapraszamy na tarasy naszych domków tyrolskich.

 

Jeśli chcesz zorganizować u nas pobyt dla grupy osób lub zasięgnąć jakichkolwiek informacji, zadzwoń pod numer: 722 024 062.

 

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę www.czarodziejskieliny.pl.

 

 

ŻYCZYMY WIELU CIEKAWYCH PRZYGÓD I DOBREJ ZABAWY!

Lokalizacja

Galeria

Innowacyjna Gospodarka