Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama



Ogród bajek

Adres: Międzygórze

Województwo: dolnośląskie

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

W malowniczej sudeckiej miejscowości Międzygórze (niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej) znajduje się niezwykłe miejsce – Ogród Bajek.
Ogród ten przyciąga nie tylko dzieci i młodzież, lecz także dorosłych. Tymczasem nie ma się, czemu dziwić. Któż z nas nie chciałby bowiem zobaczyć Smerfów, Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Baby Jagi, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki z krasnalami, Sierotki Marysi i wielu innych bajkowych postaci, które towarzyszyły najradośniejszym chwilom naszego życia?
Jednakże warto nadmienić, iż Ogród Bajek to miejsce niezwykłe nie tylko ze względu na tak sławne "osobistości". Każda bajkowa postać została bowiem stworzona z korzeni drzew, a niejednokrotnie – także szyszek oraz kory.
Według źródeł PTTK w Międzygórzu ogród założył pracownik leśny Izydor Kriesten po I wojnie światowej. Podobno wyobraźnia Kriestena była ogromna. Niestety warunki atmosferyczne oraz zwykły wandalizm doprowadziły do zniszczenia wielu dzieł jego oraz jego kontynuatorów. Dzisiejsze oblicze, a więc bogaty zasób rzeźb postaci z bajek, ich drewniane domy oraz piękne drzewa, krzewy oraz kwiaty, ogród zawdzięcza wielu rzeźbiarzom-amatorom, a także działaczom i przyjaciołom PTTK.
Ogród Bajek to naprawdę interesujące miejsce, którego nie można zobaczyć w żadnym innym krańcu Polski. Co więcej, jak podaje PTTK w Międzygórzu, od maja 2009 roku od pętli PKS w Międzygórzu do Ogrodu Bajek wiedzie "Szlak Krasnala" koloru czerwonego oraz żółtego.

Ogród otwarty jest codziennie. W okresie wiosenno-letnim, a więc od maja do września w godzinach 10.00-18.00, zaś jesienno-zimowym (październik-kwiecień) w godzinach 10.00-16.00.
Bilet ulgowy kosztuje 3 zł, bilet normalny zaś – 5 zł.

Izabela Becker


Innowacyjna Gospodarka