Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMały Ogród Zoologiczny dla dzieci

Adres: Turka 15 Turka

Województwo: lubelskie

E-mail: info@malezoo.net

Strona www: www.malezoo.net

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Twoja ocena:

Opis

Mali mieszkańcy lubelszczyzny zapewne doskonale wiedzą, jakie zwierzęta znajdują się w herbach miasta Lublina i Łęcznej oraz województwa lubelskiego. Ale nie wszystkie dzieci wiedzą, jak koziołki, jelenie czy dziki wyglądają w rzeczywistości.

Wszystkie ciekawe i spragnione wiedzy dzieci mogą jednak nadrobić zaległości w Małym Ogrodzie Zoologicznym dla dzieci w Turce k. Lublina – tu oprócz koziołków, jeleni i dzików czekają na nie także kuce: Zuzia, Ziuta, Zyta i Zdzicha; osły, muflony, sarny, daniele, pawie, bażanty, kaczki, świnki wietnamskie i peruwiańskie, króliki i wiele innych zwierząt. Za niewielką odpłatnością można przejechać się na grzbiecie kuców, można także pościgać się na gokartach.

Małe zoo mieści się w zabytkowym parku o powierzchni 10ha nad rzeką Bystrzycą. Na terenie parku znajduje się także XIX wieczny zamieszkały zabytkowy dwór wpisany do rejestru zabytków.

Jest to doskonała lekcja historii Lubelszczyzny, zoologii i przyrody na świeżym powietrzu.

Galeria

Innowacyjna Gospodarka