Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Przyrody - Oddział Muzeum Warmii i Mazur

Adres: ul. Metalowa 8 Olsztyn

Województwo: warmińsko - mazurskie

Telefon: 89 533 47 80

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Olsztyńskie Muzeum Przyrody stanowi jeden z oddziałów Muzeum Warmii i Mazur, powołany do życia w 2000 roku. W secesyjnym pałacyku z XIX wieku gromadzi niemal dziewiętnaście tysięcy eksponatów zoologicznych, botanicznych i geologicznych.

Zalążek zbiorów stanowiły przedmioty ocalone po wojnie, składające się z 38 sztuk zwierząt, prawie 300 okazów geologicznych oraz zielnika niemieckiego botanika Hansa Steffena, z którego do dziś zachowało się 460 dobrze zachowanych arkuszy. Znajduje się tu też zbiór poniemieckich map dzisiejszego obszaru warmińsko-mazurskiego.

 

 

W miarę rozrastania się kolekcji coraz bardziej jasnym stawało się, że Muzeum Warmii i Mazur nie będzie w stanie jej pomieścić. W 1982 roku przekazano więc na rzez Działu Przyrody dwa budynki: zasiedlony i znajdujący się w złym stanie technicznym pałacyk oraz dawną wozownię. Wozownia została wyremontowana w roku 1994, a dziś mieści w sobie bibliotekę, magazyny oraz pracownie. W pięć lat później restauracji doczekał się również pałac, w którym obecnie znajdują się sale wystawowe.

Stała wystawa zatytułowana „Zwierzęta Warmii i Mazur” prezentuje faunę i florę regionu, które należą do jednych z najbogatszych w Polsce. Około 900 eksponatów prezentuje różnorodne zwierzęta od owadów po żubra, największego żyjącego dziś w Europie lądowego ssaka. Dodatkową atrakcją wizualizacje naturalnych siedlisk przedstawionych zwierząt.

Muzeum organizuje także tematyczne wystawy czasowe, a ponadto prowadzi działalność dydaktyczną oraz naukowo-badawczą.

 

Muzeum czynne jest w sezonie turystycznym (od czerwca do września) w godzinach 9.00-17.00, a poza sezonem od 10.00 do 16.00.

 

Anna Grzanek

Źródło zdjęcia: krodo.pl/upload/places/I093-288b89c.JPG

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka