Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaMuzeum Ikon - Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Adres: ul. Klasztorna 1 Supraśl

Województwo: podlaskie

Telefon: 85 718 35 06, 509 336 829

E-mail: muzeum.ikon@muzeum.bialystok.pl

Strona www: muzeum.bialystok.pl

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Muzeum Ikon w Supraślu zajmuje północną część XVII-wiecznego Pałacu Archimandrytów, wchodzącego w skład Monasteru Zwiastowania NMP. Lokalizacja Muzeum stwarza naturalne warunki do ekspozycji ikon, co w znaczący sposób podnosi walory tego miejsca, którego zwiedzanie nie kończy się po wyjściu z muzeum.


Muzeum posiada jedną z najbogatszych w Polsce kolekcję ikon XVIII, XIX i XX-wiecznych. Absolutnym unikatem w zbiorach są XVI-wieczne freski ocalałe ze zburzonej w 1944 r., a obecnie odbudowanej cerkwi Zwiastowania NMP, znajdującej się na terenie Monasteru Supraskiego.

"IKONA – obraz i słowo – między tym co ulotne a wieczne" - to stała ekspozycja Muzeum, na której prezentowanych jest ok. 350 ikon oraz supraskie freski. Jej niekonwencjonalna scenografia, pełna nieoczekiwanych rozwiązań, dopełniona multimedialnymi efektami otwiera przed widzem tajemniczą, budzącą emocje, przestrzeń.

Muzeum przystosowane jest do obsługi osób niepełnosprawnych.

Galeria

Innowacyjna Gospodarka