Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama



Niedziela z Kustoszem na wystawie archeologicznej we Włocławku

Adres: ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 Włocławek

Województwo: kujawsko - pomorskie

Telefon: 54 232 36 25

Strona www: www.muzeum.wloclawek.pl

Data: 19.04.2015

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

W dniu 19 kwietnia br., o godz. 12.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku odbędzie się niedzielne spotkanie z kustoszem.

 

                                                          



Po wystawie „Nieceramiczne zabytki archeologiczne w zbiorach Muzeum we Włocławku” oprowadzi Państwa autor scenariusza i komisarz wystawy – Paweł Sobczyk. Będzie to swoista wędrówka w czasie, podczas której zwiedzający zobaczą najcenniejsze zabytki z metalu, szkła, drewna, kości, rogu, bursztynu, reprezentujące większość występujących w naszym regionie kultur archeologicznych, od pradziejów aż po wczesną nowożytność.
Spośród wszystkich prezentowanych zabytków, ze względu na ich unikatowość
w skali ogólnopolskiej, autor wystawy zwróci szczególną uwagę m.in. na dwa brązowe elementy rękojeści scytyjskiego sztyletu typu akinakes z VI-V w. p.n.e.; doskonale zachowany celtycki miecz z pocz. II w. p.n.e.; jedyne w zbiorach brązowe zabytki zoomorficzne w postaci zapinki kultury wielbarskiej z II w. n.e. i  wczesnośredniowieczną zwierzęcą figurkę z  miejscowości Zgłowiączka; ludzką czaszkę z otworem trepanacyjnym osobnika neolitycznej kultury amfor kulistych z poł. II tys. p.n.e.; żelazne szczypce depilacyjne kultury pomorskiej z wczesnej epoki żelaza – ok. 400 p.n.e., niewielką serię monet cesarzy rzymskich z II  i IV w., srebrny wisior kapsułkowy, brązową bransoletę wężowatą kultury wielbarskiej z II w. oraz rogowe grzebienie i zespół militariów kultury przeworskiej z okresu wpływów rzymskich – I-V w.  

Koszt oprowadzenia po ekspozycji czasowej zawarty jest w cenie biletu wstępu do Muzeum i daje również możliwość samodzielnego zwiedzenia ekspozycji stałej.

Bilet normalny - 7 zł
Bilet ulgowy - 5 zł

Więcej na stronie: www.muzeum.wloclawek.pl

Galeria

Innowacyjna Gospodarka