Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama40. Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej

Adres: ul. Wrocławska 174 Opole

Województwo: opolskie

Telefon: 77 457 23 49

E-mail: sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl

Strona www: www.muzeumwsiopolskiej.pl

Data: 29.03.2015

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

29 marca 2015 r., w godz. 10.00 -18.00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu odbędzie się 40. Jarmark Wielkanocny.                                                             

 

W programie:

Udostępnienie do zwiedzania obiektów zabytkowych:
Z przewodnikiem: Chałupa z Antoniowa i Młyn wodny z Siołkowic, Chałupa z Dąbrówki Dolnej, Chałupa z Kamieńca, Chałupa z Karmonek Nowych - ekspozycja sklepu i karczmy  wiejskiej, Chałupa ze Sternalic - ekspozycja szkoły wiejskiej, Chałupa ze Starego Lasu -  ekspozycja Kresowian, Chałupa z  Radłowa.
Samodzielnie: Chałupa z Kup, Kościół z Gręboszowa, Budkowice, Kuźnia z Ziemiełowic

Występy artystyczne kapel i zespołów ludowych: Zespół Pieśni i Tańca Opole, Jaźwinki z Bierdzan, Maria i Adam Urbaniak oraz zespół  „Moczkowie”, Zespół dziecięcy z Przedszkola Publicznego nr 6 ze Zdzieszowic, Leśne Echo z Lubszy,  Szwarne Dziołchy z Górażdży, Małgorzata Kulińska – wokalistka programu „Studio” przy Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, Dobrzenianki z Dobrzenia oraz zespół Dynamic z Republiki Czeskiej  godz.11.00-18.00, estrada na łące „Wełna”.

Wręczenie nagród laureatom konkursu „Kroszonki Opolskie 2015” godz. 10.30, estrada na łące „Wełna” .
Otwarcie wystawy pokonkursowej „Kroszonki Opolskie 2015”, godz.12.00 w spichlerzu z Grudyni.


Marzanna ze wsi, a lateczko do wsi”, Pokaz obrzędu topienia marzanny w wykonaniu Zespołu dziecięcego z Przedszkola Publicznego nr. 6 w Zdzieszowicach godz. 13.10 oraz Zespołu Pieśni i Tańca „OPOLE” godz. 15.10, scena - zagroda „Młyńska”.

40 lat Jarmarku Wielkanocnego w Skansenie
– wystawa plakatów, spichlerz z Głogówka.


Nabożeństwo drogi krzyżowej z poświeceniem palm wielkanocnych, przy współudziale zespołu Szwarne Dziołchy godz. 15.00-15.40, kościół z Gręboszowa.

Tkanina - Wernisaż fotograficznej wystawy pokonkursowej organizowana we współpracy z Muzeum Miejskim w Rymarzowie.

„W wiejskiej izbie na Wielkanocnym stole” - prezentacja tradycyjnych stołów wielkanocnych: stołu śląskiego oraz kresowego w godz.11.00 do 18.00, chałupa ze Starego Lasu oraz chałupa z Antoniowa

Koncert w zabytkowym kościele: Maria i Adam Urbaniak oraz zespół  „Moczkowie”, godz. 16.30, Kościół z Gręboszowa.

„Wielkanocne zabawy dla najmłodszych”: przygotowane przez Koło Naukowe Pedagogów, Animatorów i Arteterapeutów "Synestezja” z Uniwersytetu Opolskiego, godz. 14.30-15.30, zagroda „Młyńska”.

„Tajemnice kolorowej skorupki” – pokazy barwienia jaj według tradycyjnych przepisów, naturalnymi sposobami, godz. 11.00-12.00; 13.00-14.00; 15.00-17.00. chałupa Stary Las

„Słowa się mówią. Chleb się je”: Wypieki chleba w zabytkowym piecu wraz z degustacją od godz. 10.30, piec z  Rudziczki.

„Żywy skansen”: prezentacja zwierząt gospodarstwa domowego, przygotowana przez Gospodarstwo agroturystyczne Gościnna Zagroda z Przysieczy, zagroda „Budkowice”, godz. 10.00-18.00.

„Koń jaki jest, każdy widzi”:  Przejażdżki konne dla najmłodszych, od godz. 11.00 do 16.00 (z przerwami).
wybieg przy zagrodzie „Budkowice”.

Pokazy w zagrodach: Kucie wyrobów z żelaza, wyrób naczyń glinianych, zdobienia jaj wielkanocnych tradycyjnymi technikami: oklejania sitowiem i pisania woskiem, rytowniczą, rzeźby w drewnie, wędzenia w zabytkowym kominie, zdobienia pierników.

Oferta handlowa:  Stoiska handlowe z wyrobami ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła, związanymi z Wielkanocą tj. palmy  stroiki, jajka malowane tradycyjnymi technikami, zabawki z drewna, wyroby z suszu, pamiątki, upominki, wyroby z wikliny, inne.

Gastronomia: Duża gastronomia - łąka „Wełna” (piwo lane, ławy i stoły), przy kapliczce z  Kotlarni (gofry, lody, kukurydza, wata cukrowa itp ), stoiska z wyrobami spożywczymi cała ekspozycja godz. 10.00-18.00.

Informacje dodatkowe:
Sprzedaż i kontrola biletów: 4 kasy przy bramie wejściowej z Brzezinek oraz 2 kasy w nowym budynku  administracyjnym
Toalety: Stary i nowy budynek , 3 TOI - TOI (strefa zieleni na łące „Wełna” przy gastronomii)
Palenie tytoniu: Dozwolone w wydzielonych i oznakowanych miejscach (plac przed kuźnią, przy gastronomii).
Dojazd komunikacją miejską: Autobus linia nr 9 (kierunek Bierkowice, przystanek: Wrocławska SkansenParking:
Parking przy Muzeum jest bezpłatny. Natomiast stali bywalcy wiedzą, że niestety znacznie za mały na potrzeby odwiedzających Muzeum podczas Jarmarku Wielkanocnego. Samochody parkowane są często na wszystkich okolicznych bocznych drogach, a także na parkingu CH Karolinka, skąd spacer do Muzeum zajmuje ok. 10-15 min.

Więcej informacji na stronie: www.muzeumwsiopolskiej.pl

Galeria

Innowacyjna Gospodarka