Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

Reklama36. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Adres: Wrocław

Województwo: dolnośląskie

Telefon: 71 789 04 45

E-mail: ppa@ppa.wroclaw.pl

Strona www: www.ppa.wroclaw.pl

Data: 20.03.2015 - 29.03.2015

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

W dniach 20-29 marca we Wrocławiu odbędzie się już po raz 36 Przegląd Piosenki Aktorskiej. Atrakcji nie zabraknie - publiczność będzie mogła zobaczyć ponad 30 koncertów i spektakli, od amatorskiego Chóru Komentujących Wrocławian po ikonę „piosenki aktorskiej” Ute Lemper.
 

                                              

 

Najbardziej oczekiwane wydarzenia Przeglądu – Galę i Finał – firmują najgorętsze reżyserskie nazwiska w kraju. Gala „Proszę Państwa, będzie wojna!” jest realizacją Moniki Strzępki, a Finał „Wielkie przemówienia” reżyseruje Radosław Rychcik.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to chyba jedyny na świecie festiwal poświęcony w całości sztuce piosenki w teatrze.
We Wrocławiu gościć będą artyści z całego świata. Różnorodność kultur to kolejny interesujący trop w interpretacji piosenek i obecności muzyki na scenie. Brazylijczycy z grupy Barbatuques pokażą, jak ludzkie ciało staje się instrumentem muzycznym, Ukrainki z Dakh Daughters Band, ideowe córki The Tiger Lillies, wciągną widzów w przewrotną grę konwencjami muzycznymi, w której duch Mireille Mathieu podaje rękę Marilynowi Mansonowi, kongijsko-belgijska Zap Mama błyśnie w mozaice jazzu, popu i muzyki afrykańskiej, Włoch Vinicio Capossela dostarczy dawki cudownego absurdu w sosie włoskiej piosenki, wreszcie Amerykanin Cory McAbee, totalny minimalista, ogra jedyny instrument i rekwizyt na scenie: swój laptop.

Polskę na festiwalu zaprezentuje Katarzyna Groniec z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Gaba Kulka i Konstanty Andrzej Kulka z towarzyszeniem Fair Play Quartet, Maja Kleszcz w nowym, solowym projekcie a capella (Eremita: vocal//art//performance). Atrakcyjnie zapowiada się również koncert Skubasa.
Organizatorzy zapraszają również na premiery teatralne: opowieść Tomasza Wygody i Agnieszki Olsten o Violetcie Villas („Melancholia/Violetta Villas”) wg tekstu Artura Pałygi, zimnofalowy zespół Variete w spektaklu tanecznym Jacka Gębury „Bal, czyli wieczór zapoznawczy…”, wreszcie„Głuptaska” wg prozy Swietłany Wasilienko, w reżyserii Jerzego Bielunasa, z Małgorzatą Hajewską-Krzysztofik i Kingą Preis i z muzyką Mateusza Pospieszalskiego.
W programie także, jak co roku, prezentacje Nurtu OFF, codzienne, świetne koncerty w Klubie Festiwalowym i Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki.
W tym roku do produkcji Nurtu OFF wybrano aż dwanaście spektakli. Te małe projekty teatralne przyglądają się zjawisku „piosenki aktorskiej”, komentują, poszerzają, a czasem bezczelnie wykpiwają formułę PPA. I bardzo dobrze się składa, bo czasem trzeba przekłuć ten balonik…

Festiwalowi towarzyszyć będą trzy panele dyskusyjne, prowadzone przez teatrolożkę i dziennikarkę Jolantę Kowalską – o przeszłości i przyszłości piosenki aktorskiej, o kobietach śpiewających na scenie i o tym, kim będzie „muzyczny aktor przyszłości”.

Informacja o biletach na stronie


Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.ppa.wroclaw.pl

Galeria

Innowacyjna Gospodarka