Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaCzas na wiosenną, naukową przygodę w Akademii EXPERYMENTU!

Adres: Al. Zwycięstwa 96/98 Gdynia

Województwo: pomorskie

Telefon: 58 698 26 60

E-mail: biuro@experyment.gdynia.pl

Strona www: www.experyment.gdynia.pl

Data: 26.02.2015 - 01.07.2015

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Nowości

Opis

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami do udziału w interaktywnych wykładach Akademii EXPERYMENTU. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Poruszymy tematy podróżnicze, artystyczne, naukowe, przede wszystkim aktualne i ciekawe. Zmotywujemy dzieci do ruchu na świeżym powietrzu.

 

                                               Misją Akademii EXPERYMENTU jest pobudzanie wyobraźni i wzmaganie dziecięcej kreatywności. Spotkania prowadzone przez wykładowców akademickich i entuzjastów nauki przyciągają swą wszechstronnością, upowszechniają szeroko rozumianą naukę, a przede wszystkim koncentrują się na najmłodszych odbiorcach, pragnących dzielić swoje pasje z rówieśnikami.

Wykład inauguracyjny letniego semestru Akademii poprowadzi twórca komiksów, grafik i ilustrator Jacek Frąś, który wprowadzi studentów w świat komiksu, opowie o historii jego powstania i podpowie, jak zmusić rękę do dokładnego rysowania. Nie lada atrakcją wykładu będzie możliwość stworzenia własnego superbohatera komiksowego.

Podczas kolejnego spotkania „Chemia piękna” studenci poznają tajniki chemii, jej wpływu na nasz organizm, dobre samopoczucie i wspaniały wygląd. Ekspert, dr hab. Beata Grobelna przeprowadzi z dziećmi doświadczenia i na ich oczach stworzy między innymi odżywczy krem.

W letnim semestrze nie zabraknie tematu podróżniczego. Z Uniwersytetu Jagiellońskiego na spotkanie ze studentami Akademii przyjedzie dr Michał Lubina - miłośnik podróży, który odwiedził prawie wszystkie kraje azjatyckie. Podczas wykładów „Pan Kulka na polu ryżowym, czyli opowieść o Azji” oraz "Pocztówki ze Złotej Ziemi" opowie dzieciom  o niezwykłych zakątkach tego, pod wieloma względami zróżnicowanego i urodziwego, kontynentu.

Podsumowaniem przygody z Akademią będzie czerwcowe wystąpienie psychologa sportu Daniela Krokosza. Podczas wykładów Mali Odkrywcy poznają korzyści, które można odnieść, gdy jest się aktywnym fizycznie. Każdy z uczestników wykładu dowie się, że istnieje taka dziedzina sportu, w której będzie mógł odnosić sukcesy, cieszyć się z jej uprawiania, a co najważniejsze, że sport to także świetna zabawa, okazja do radości i przeżycia wielu niezapomnianych chwil.

Wykłady Akademii EXPERYMENTU odbywają się raz w miesiącu, w sobotę, w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego Gdynia. Każde spotkanie trwa 45 minut.

Organizatorzy zapraszają dzieci do trzech grup wiekowych:
· 6-7-latki – godz. 10.00
· 8-9-latki – godz. 11.15
· 10-12-latki – godz. 13.00


Pełen harmonogram wykładów zamieszczony jest na stronie www.experyment.gdynia.pl w zakładce Program / Akademia EXPERYMENTU.  
Zapisy na letni semestr rozpoczną się 2 marca 2015 r. Rejestracja uczestników będzie możliwa poprzez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie https://bilety.experyment.gdynia.pl aktywowany w dniu rozpoczęcia rejestracji
o godzinie 8.00.

Galeria

Innowacyjna Gospodarka