Wyszukiwarka

Wyszukiwanie szczegółowe

Wyszukiwanie na mapie

Czy wiesz, że...

...w Świerkocinie znajduje się Zoo Safari, które jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodem i zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska?

Dowiedz się więcej

Patronat

http://www.szlakrzemiosla.pl/ http://www.teatr.gniezno.pl/ http://www.silentio.pl/co-robimy/do-barcelony-po-zdrowie/ http://pomagamy.dbv.pl http://pieknoistnieje.maliturysci.pl/
Partnerzy

ReklamaCentrum Rysunku i Grafiki im. T. Kulisiewicza

Adres: ul. Kolegialna 4 Kalisz

Województwo: wielkopolskie

Telefon: 62 757 29 99

» Wyznacz trasę dojazdu «

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Twoja ocena:

Opis

Galeria została powołana do życia w 1994 roku, zgodnie z testamentem Tadeusza Kulisiewicza. T. Kulisiewicz (1899-1988) był pochodzącym z Kalisza grafikiem i rysownikiem, jednym z najwybitniejszych polskich przedstawicieli tej dziedziny sztuki w XX wieku.

 

 

Idea utworzenia miejsca poświęconego twórczości artysty powstała już w roku 1985, kiedy to Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej po raz pierwszy zorganizowało wystawę przedstawiającą jego prace.

Po śmierci Kulisiewicza wyposażenie jego pracowni oraz kolekcja rysunków zostały przekazane muzeum, co umożliwiło otwarcie Centrum Rysunku i Grafiki jego imienia sześć lat później (wcześniej prace były wystawiane w „Galerii” przy Nowym Rynku).

Celem muzeum jest propagowanie sztuki współczesnej, zwłaszcza w formie grafiki i rysunku.

 

Galeria gromadzi pamiątki, drobiazgi i przedmioty codziennego użytku należące za życia do Kulisiewicza. one zebrane na jednej ze stałych wystaw, pokazującej rekonstrukcję pracowni artysty.

Druga wystawa poświęcona jest biografii patrona.

Na trzeciej można obejrzeć  niemal półtora tysiąca dzieł autorstwa Kulisiewiczagrafik, pasteli, szkiców, rysunków – a także prace innych artystów.

 

Ponadto muzeum organizuje liczne wystawy, umożliwiając współczesnym autorom prezentację ich prac szerszej publiczności. to głównie grafiki i rysunki, galeria wystawia też jednak czasem inne eksponaty: fotografie, rzeźby czy kolekcję instrumentów dawnych.

Muzeum posiada też bogatą ofertę edukacyjną.

 

Galeria otwarta jest od wtorku do niedzieli: we wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 15.00, w środy w godzinach 11.00-17.30, a w weekendy od 10.30 do 14.30.

Anna Grzanek

 

Źródło zdjęciawww.rc.fm/files/images/kulisiewicz_2.maluch.JPG

Lokalizacja

Innowacyjna Gospodarka